Güncel

Benzine bir zam daha geldi!

Benzine bir zam daha geliyor. Doların artmasıyla akaryakıt fiyatları sabit kalamıyor. Merkez Bankası'nın faiz indirimi haberinin ardından benzine zam haberi de geldi.

Benzine bir zam daha geldi!

Dolar kurundaki artış devam ederken akaryakıtta zam haberleri de gelmeye devam ediyor. Bugün dolar 15 TL'yi geçerek tekrar rekor seviyeye erişti. Bunun ardından akatyakıtta yağmur gibi zam devam ediyor. Buna göre benzinin litre fiyatı bu geceden itibaren 56 kuruş zamlanacak.

Böylece benzinin litre fiyatı ortalama olarak Ankara’da 10,41’den 10,97’ye, İstanbul’da 10,36 TL’den 10,92 TL’ye, İzmir’de 10,43 TL’den 10,99 TL’ye yükselecek. Benzine en son 9 Aralık’ta 77 kuruş zam gelmişti. Motorinin litre fiyatı ortalama olarak Ankara’da 10,36 TL, İstanbul’da 10,30 TL, İzmir’de 10,38 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor.

Benzine bir zam daha geldi!

benzin

Bugün asgari ücretin açıklanması ve Merkez Bankası'nın faiz oranını duyurmasıyla önemli bir gündü. Merkez Bankası faizi 100 puan daha indirince dolar kurunda hareketlenmeler devam etti. Enflasyonun etkilerinin hissedilmeye başlanacağı 2022 yılına az bir zaman kaldı. Yeni yıla girmeden asgari ücret oranı da belli oldu.

Yeni yılda asgari ücret 4250 TL olarak belirlendi. Dolar kurunda devam eden çalkantılar şu an itibarıyla sürüyor. Doların faizin tekrar indirilmesiyle yükselmesi ve enflasyonda etkisinin olması bekleniyor. Açıklamalara göre enflasyonun etkileri 20222'nin ilk aylarında belli olacak. 

Yorumlar
Ahmet
Asgari ücret Loading ….
Cevapla
Teknosiyosu
Bunlar en güzel günlerimiz gercekten millet ne diye bekliyor daha anlamış degilim
Cevapla
Çetin Bayraktar
Asgarî ücrete zam yaptılar milletin eline geçmeden fazlası ile geri alacaklar, her zaman yaptıkları ayak oyunları, hiç boşuna asgarî ücrete gelen zamma sevinmeyin çünkü yarın daha da kötü olacaktır..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.