Güncel

Benzine bu geceden itibaren yeni bir zam daha geliyor

Akaryakıt fiyatlarına yeniden zam geliyor. Bu geceden itibaren benzin ve mazota tekrar zam yapılacak. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Benzine bu geceden itibaren yeni bir zam daha geliyor

Benzin fiyatlarına gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz dönemlerde artan dolar kuru yüzünden benzin fiyatlarında ciddi zamlar karşımıza çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kur korumalı TL mevduat sistemini açıklamasının ardından dolar kuru kontrol altına alındı ancak buna rağmen benzin fiyatlarındaki zamlar dur durak bilmiyor. 

Bu geceden itibaren benzine yeni bir zam daha yapılacağı söyleniyor. Buna göre bu geceden itibaren benzine 58 mazota 57 kuruş zam geliyor.

Benzine bu geceden itibaren yeni bir zam daha geliyor

Akaryakıt tedarikine şimdi de brent petroldeki fiyat artışı eklendi. Ayrıca Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz de sektörde fiyatların yeniden belirlenmesine neden oldu. Sektörde yaşanan küresel kriz sonrası benzinin ve motorinin litre fiyatına zam tekrar gündeme geldi.

Dünya genelinde artan enflasyon ve koronavirüs ile gelen kıtlıklar sebebiyle hayat şartları zorlaşmaya devam ediyor. Bu durum da direkt olarak akaryakıt fiyatlarına yansıyor. Mevcut petrol varil fiyatları 30 dolardan 90'a yükseldi. Bu da benzin ve akaryakıt fiyatlarında yükselişe sebep oluyor. Global anlamda süregelen problemlerin çözümlenmesi ile ancak mümkün olabilecek benzin fiyatlarındaki düşüşler şu an için çok mümkün görünmüyor desek yanlış olmaz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.