Güncel

Benzine bu sefer indirim bekleniyor!

Akaryakıta gelen zam haberlerinin ardından bir de olumlu haber ortaya çıktı. Üst üste gelen zamların ardından şimdi bir indirim haberi geldi.

Benzine bu sefer indirim bekleniyor!

Benzin fiyatlarına gelen zamların ardından şimdi bir indirim beklentisi ortaya atıldı. Sektör kaynaklarına göre benzinin litresine 1 lira civarı indirim gelecek. İndirim, pompa fiyatlarına yansıyacak.

Araç sahipleri bir süredir üst üste gelen zam haberleri ile sarsılıyordu. Akaryakıt fiyatlarının ciddi derecede artması araç sahiplerini zora sokuyordu. Şimdi ise akaryakıt fiyatlarıyla ilgili olumlu bir gelişme yaşandı. Buna göre benzinde indirim beklentisi oluştu. Sektör kaynaklarının iddialarına göre benzin, bu gece itibarıyla "ucuzlayacak". 

Benzine bu sefer indirim bekleniyor!

benzin indirim

Sektör kaynaklarının iddialarına göre benzinin litresine 97 kuruş indirim gelecek. İndirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak. İndirim gerçekleşirse benzin fiyatları 28 TL'nin altına düşecek. Beklenen indirim gerçekleşirse fiyatlar şu şekilde değişecek:

İstanbul: 27.49 TL
Ankara: 27.61 TL
İzmir: 27.61 TL

Shell'in internet sitesine göre fiyatlar bu yönde olsa da bazı yerlerde farklılıklar olabileceğini de tekrar belirtelim. Rusya Ukrayna savaşı ve enflasyon derken üzerine bir de ek olarak dolar kurundaki çalkantıların eklenmesi herkesi zor duruma soktu. Ancak bu araç sahiplerini memnun edecek indirim haberleri de gelmiyor değil. Beklenen indirim gerçekleşirse devasa şekilde bir fark olmayacak olsa da yine de araç sahipleri bir nebze rahatlayacaktır. Siz  bu indirim ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.