Güncel

Benzine ve motorine bu akşam zam!

Rusya Ukrayna krizinden etkilenen fiyat artışları sebebiyle şimdi benzine tekrar zam geliyor. Sektörden gelen bilgilere göre bu akşamdan itibaren yeni fiyatlandırma başlayacak

Benzine ve motorine bu akşam zam!

Rusya Ukrayna krizi başlamadan bir süre önce dolar kuru yatay bir şekilde ilerliyordu. Ancak Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından dolar fiyatında artış başladı. Bu da direkt olarak akaryakıt fiyatlarını etkiliyor.

Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklamada benzine 1,61 TL; motorine ise 1,51 TL zam geleceği ifade edildi. NTV'nin aktardığı açıklamada "Benzin grubunda 1,61 TL, motorin grubunda 1,51 TL fiyat artışı beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir" ifadeleri yer aldı.

Benzine ve motorine bu akşam zam!

benzin


Dünyanın en büyük petrol üretici ülkelerinden biri Rusya. Batı’nın ülkeye yapacağı yaptırımlar karşısında tedarik zincirinde problemler doğmaya başlayacaktır.  Bölgede yaşanan kriz ve ülkelerin birbirlerine ekonomik yaptırımları ne yazık ki savaşla alakası olsun olmasın herkesi etkiliyor.

Pandemiden bu yana sürekli zamlanan akaryakıt şimdi bir darbe daha alacak. Jeopolojik nedenler sebebiyle riskler ve fiyatlarda sürekli bir artış söz konusu olabilir. 

Geçen yıl Ocak ayında benzinin litre fiyatı 7 lira civarlarında seyrediyordu. Şimdi ise 14 liraya kadar dayanmış durumda. Bölgede yaşananlara göre bu durum değişkenlik gösterebilir.

Yorumlar
Cenk
Brend petrol fiyatları tüm dünyada düşüyor petrol ucuzluyor, bizde zam oluyor zam yapılması çok yanlış bir uygulama herkes zor durumda. Nakliye fiyatları maliyetler yükseliyor market ürünleri fiyatları bu şekilde haklı olarak sürekli artar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.