Güncel

Benzine yeni bir dev zam daha!

Enflasyon, döviz kuru ve savaş derken akaryakıt fiyatlarına tekrar zam geliyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Benzine yeni bir dev zam daha!

Akaryakıt fiyatları son dönemlerde ciddi zam artışları gördü. Enflasyon, dolar kuru, Rusya Ukrayna savaşı derken akaryakıt fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı. Sadece bir yıl içinde üç kattan fazla zamlanan akaryakıt fiyatları, ne yazık ki her gün artmaya devam ediyor. Son olarak bugün sektör kaynaklarından elde edilen bilgiler, benzin fiyatlarına yeni bir zam geleceğini ortaya koydu.

Benzine yeni bir dev zam daha!

Kaynaklardan edinilen bilgilere göre benzinin fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 TL 3 kuruş zamlanacak. Bu zamla birlikte benzinin litre fiyatı, yurt genelinde yeni bir tarihi seviyeye ulaşacak. Öte yandan motorindeyse bugün herhangi bir zam beklentisi söz konusu değil.

Brent petrolün artan fiyatı ve enflasyon gibi sebeplerle fazlasıyla yükselen akaryakıt fiyatlarında ciddi artışlar söz konusu. Hal böyle olunca da araç sahiplerinin durumu gittikçe kötüye gidiyor. Özellikle İstanbul'da fazlasıyla artan maliyetler araç sahiplerinin durumunu zora sokmaya devam ediyor. Devam eden enflasyon ve savaş sebebiyle fiyatlandırmaların nereye gideceği ise belli değil.

İşte zamlarla birlikte yeni fiyatlandırma:


İstanbul: 22,82 TL -> 23,85 TL
Ankara: 22,93 TL -> 23,96 TL
İzmir: 22,93 TL -> 23,96 TL

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.