Güncel

Benzine yeni zam geliyor!

Benzin ve motorine indirimlerin ardından tekrar zam haberi geldi. Görünüşe göre bugünden itibaren benzine 68 kuruş zam yapıldı. İşte detaylar.

Benzine yeni zam geliyor!

Geçtiğimiz dönemlerde dolar kurunda yaşanan çalkantılar sebebiyle her gün benzine zam haberi gündemdeydi. Dolar kurundaki çalkantılar sabitlenmesi ve doların düşmesiyle akaryakıt fiyatlarında indirim bekleniyordu. Ancak benzine yeni zam haberi kısa sürede tekrar geldi.

Geçtiğimiz haftalarda dolar kuru 18'e kadar yükselmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kur korumalı TL mevduat sistemini açıklamasıyla dolar kurunda ani bir düşüş meydana geldi. 11'e kadar gerileyen dolar kuruna rağmen beklenen indirimler gelmedi. Doların düşmesine rağmen akaryakıtta indirim beklerken şimdi bir zam haberi geldi.

Benzine bu gece, motorine de yarın geceden itibaren zam geliyor. Benzinde 68 kuruş, motorinde 1 TL'lik zamların Pompa satış fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Benzine yeni zam geliyor!

benzin

Zamlardan sonra İstanbul'da ortalama 11.61 TL olan benzinin litre fiyatı 12.29 TL olacak. 11.46 TL olan dizelin pompa fiyatının 12.46 liraya yükselecek. Ankara'da ise 11.69 tL olan benzinin litre fiyatı 12.37 TL olurken, dizelin satış fiyatı ise 11.55 TL'den 12.55 TL'ye yükselecek. Doların düşmesiyle beklenen indirim ÖTV'ye gelmişti. Ancak dolar tekrar 13'e yükselince bir zam haberi daha geldi.

Dolar kurundaki çalkantılar hakkında Hazine Bakanı Nebati, "Her şet kontrol altında" yorumunu yaptı. Nebati, "Siyasal aktörlerin, trollerin ve iktidarı sevmemeyi ülkeyi sevmemeye kadar götüren kişilerin köpüğü köpürterek attığı adımlar ile geliştirdiği bir algı operasyonudur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Ali Peker
Mi10s ye gelmiyormu
Cevapla
erkan
Dolar indiğinde marketler neden indirim yapmıyor deyip marketlere saldıran vampirler neden akaryakıt için aynı şeyi yapmadılar? Akaryakıt inmeyince diğer şeyler nasıl inecek?? Dolar kurunun günlük hareketi sonucu günlük zam yapanlar doların yüzde 60 üzerinde inmesi sonucu 5 kuruş indirim yaptılar.
Cevapla
Zug
Rusysu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.