Güncel

Benzine yeniden zam geliyor!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zam haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Motorine gelen devasa zammın ardından bir zam haberi daha geldi. İşte detaylar.

Benzine yeniden zam geliyor!

Akaryakıt fiyatları dur durak bilmiyor. Döviz fiyatlarındaki artışlar, Rusya Ukrayna savaşı v

e global enflasyon derken fiyatlar aldı başını gidiyor. Neredeyse her gün yeni bir akaryakıt haberi ile karşılaşıyoruz diyebiliriz.  Bugün ise araç sahiplerini üzecek bir haber daha geldi. Benzinin litre fiyatına 1,45 TL zam geleceği iddia edildi.

Geçtiğimiz gün dolar kuru uzun zaman sonra yeniden 17 TL’yi aştı. Euro ise 18 seviyesinin üstünde. Hal böyle olunca da akaryakıt fiyatlarına tekrar tekrar zam geliyor. Benzinin litresi artık 26 TL’yi aşmışken bugün, sürücüleri arabadan daha da uzaklaştıracak bir haber daha geldi.

Benzine yeniden zam geliyor!

benzine zam

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzinin litre fiyatı, 11 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere 1,45 TL daha zamlanacak. Yeni  benzin zammıyla birlikte benzin fiyatları 28 TL’ye dayanacak. Zammın ardından fiyatlar şu şekilde güncellenecek:

İstanbul: 27,69 TL
Ankara: 27,80 TL
İzmir:  27,79 TL

Benzindeki zamlar sosyal medyanın da diline düştü. Bugün akaryakıt zammı adı altında ciddi bir hashtag uzun süre trendlerde kaldı. Özellikle motorine gelen zamlar diğer her şeyin de fiyatının artacağı anlamına geliyor. Siz bu yeni zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Akatyakıt fiyatlarındaki artış sizce devan edecek mi? Yorumlarda mutlaka bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.