Bermuda Şeytan Üçgeni ortadan kayboldu! Yeni adres neresi?

Geçmişte çok sık karşımıza çıkan Bermuda Şeytan Üçgeni hakkındaki gizemli haberler, neden bir anda ortadan kayboldu. İşte detaylar...

Bermuda Şeytan Üçgeni ortadan kayboldu! Yeni adres neresi?

20. yüzyılın ikinci yarısında, hemen her TV kanalında, Atlantik Okyanusu'nda gemileri ve uçakları çerez gibi yutan Bermuda Şeytan Üçgeni ile ilgili en az bir belgesel bulmanız oldukça kolaydı. Ancak son yıllarda durum değişti ve Bermuda Şeytan Üçgeni'ni bir anda gündemden düştü. Peki bu gizeme ne oldu? Nasıl oldu da bir anda bahsedilmez hale geldi? Pek çok Twitter kullanıcısı da, işte bunun cevabını arıyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni hakkındaki yayınlarda görülen ani düşüşün sebeplerinden biri, gizemin aslında defalarca çözülmüş olması ve hatta en başta bile aslen bir gizem olmamasıyla ilgili olabilir.

Herkesin merak ettiği Bermuda Şeytan Üçgeni nedir?

Florida, Porto Riko ve Bermuda arasında, kesin sınırları belirsiz bir şekilde tanımlanmış bir okyanus alanına gösterilen ilgi, 1945'teki "Uçuş 19" hakkında, 1968 tarihli bir makaleye kadar takip edilebiliyor. 5 Aralık 1945'te, beş ABD Avenger Torpido Bombardıman Uçağı Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan bölge üzerinde, ortalama hava koşullarında ve birkaç deneyimli pilotun kontrolü altında eğitim alan deneyimsiz pilotlarla beraber kayboldu.

Saat 16.00 sıralarında eğitim almakta olan bir pilot ve eğitmeni arasında geçen, konumlarından emin olmadıklarını ve uçağın pusulasının arızalı olduğunu açıklayan bir telsiz mesajı bulundu. Bundan kısa bir süre sonra, uçaklar Florida'nın doğusunda bir yerlerde kayboldu ve bir daha görülmedi.

Bu hikaye her ne kadar ilgi çekici olsa da, uçaklar çeşitli nedenlerle kaybolabiliyor. Bu durumda, ABD Donanması, mürettebatın kaybolduktan sonra, uygun olmayan şartlarda denize iniş yapmak zorunda kaldığını varsayıyor.

Anormal bir durum yok

Yine de, istatistiksel olarak Bermuda Şeytan Üçgeni'nde okyanusların ve denizlerin diğer bölgelerine kıyasla daha fazla kaza meydana gelmedi. Hatta, kazaları ve olayları belgeleyerek nakliye için en tehlikeli suları inceleyen bir araştırma, Bermuda Şeytan Üçgeni'ni ilk 10'a bile yerleştirmedi.

Bermuda Şeytan Üçgeni çevresindeki olayları inceleyen bir UK Channel 4 belgeseli de, "orada çok sayıda geminin batmadığını" belirledi.