Bermuda şeytan üçgeninde şimdiye kadar neler kaybolmuştur?
USS Cyclops
USS Cyclops adlı Amerikan donanmasına ait gemi 1918 yılında 319 mürettebatıyla arkasında hiçbir iz bırakmadan Bermuda Şeytan Üçgeni’nde kayboldu. USS Cyclops’in kaybolması Amerikan donamasında tek seferde en çok insan kaybının yaşandığı olaydır.

Carrol A. Deering:Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yaşanan gizemlerden bir diğeri de Carrol A. Deering adlı 5 direkli ticari gemidir. Gemi 31 Ocak 1921 tarihinde tüm mürettebatı kaybolmuş olarak bulunmuştur.

Flight 19
5 Aralık 1945 tarihinde Amerikan Hava Kuvvetleri’ne ait beş uçak “Flight 19” adlı talim uçuşu amacıyla Florida’daki Fort Lauderdale donanma üssünden havalanırlar. Amerikan Hava Kuvvetleri’nde bombardıman amacıyla kullanılan bu beş uçak üs ile gerçekleştirdikleri son temaslarında yönlerini bulamadıklarını bildirirler. Uçakları kurtarmak üzere üsten bir adet arama kurtarma ekibi de havalanmıştır. Fakat gün sonunda tüm bu altı uçaktan hiçbir haber alınamadı.

Tüm kaybolma vakalarının ortak özelliği neydi?
Kaybolma vakalarının birçoğunda kaybolan araca ilişkin hiçbir kalıntı bulunamamıştır. Bazı vakalarda gemiler sağlam bir şekilde bulunmuşken personelinden hiçbir haber alınamamıştır.
Kaybolma vakalarının genelinde gerçekleştirilen son temaslarda ilgili personel yön bulma noktasında sıkıntı yaşadıklarını rapor etmişlerdir.
Şimdiye kadar buradaki kaybolma vakalarına ait resmi bir görüntü yer almadığı için Bermuda Şeytan Üçgeni hiçbir resmi makamca tanınmamıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.