Besin değeri en yüksek 11 yiyecek - Page 1

Yosunlar karadaki pek çok bitkiden, kalsiyum, manganez, demir ve magnezyum bakımından daha besleyici. Ayrıca pek çok karotenoidler ve fikosiyaninler gibi biyoaktifler bakımın da zengindir ve pek çok iltihap aktivitelerini engelleyen anti oksidanı içinde barındırır.

Besin değeri en yüksek 11 yiyecek - Page 2

Sarımsak inanılmaz bir besindir. Yemeklerinizi muhteşem tatlara dönüştürmesinin yanı sıra besleyicidir de. İçerisinde C, B1, B6 vitaminlerini ayrıca kalsiyum, potasyum, bakır, manganez ve selenyum barındırır. Ayrıca alisin denen önemli bir maddeye de sahiptir. Araştırmalara göre tansiyonu ve kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Bağırsak ve mide kanseri gibi yaygın kanserlerle savaşma özelliğine sahip. Ayrıca bakterileri ve mantarları yok eder.

Besin değeri en yüksek 11 yiyecek - Page 3

Bütün yararlı deniz canlıları arasında, kabuklu olanları belki de en besleyici olanları. Genellikle midye ve istiridye tercih edilir. İstiridyeler en iyi B12 kaynağı, 100 gramı günlük ihtiyacınız olan B12'nin 16 katını karşılar. ayrıca C vitamini ve B vitaminleri, potasyum, selenyum ve demir bakımından zengindir. 100 gr midyede günlük ihtiyacınızın 6 katı kadar çinko 2 katı kadar bakır vardır. Ayrıca B12 ve D vitamini bakımından zengindir. Ayrıca vejeteryan ya da vegan olmak isteyenler için harika bir yiyecektir.

Besin değeri en yüksek 11 yiyecek - Page 4

Patates, potasyum, magnezyum, demir ve manganez, C vitamini ve Bvitaminleri bakımından zengindir. Neredeyse her bir besin değerinden bulundurur. Tokluk değeri en yüksek besindir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.