Biden yönetimi: Bitcoin madencileri kirlilik verilerini açıklamalı

Biden yönetimi, Bitcoin madencilerini kirlilik verilerini açıklamaya zorlamayı düşünüyor!

Biden yönetimi: Bitcoin madencileri kirlilik verilerini açıklamalı

Amerika Birleşik Devletleri Demokrat milletvekilleri, kripto madenciliği şirketlerinin endüstri büyüdükçe enerji kullanımlarını ve sera gazı emisyonlarını ortaya çıkarma çabalarını yoğunlaştırıyor.

Biden yönetimi: Bitcoin madencileri kirlilik verilerini açıklamalı

The Verge'in 7 Şubat'ta  bildirdiğine göre, milletvekilleri federal kurumları Bitcoin ( BTC ) gibi varlıklara dahil olan madencilik şirketlerini enerji tüketimiyle ilgili gerekli verileri açıklamaya zorlamak için harekete geçmeye zorluyor.

Bu satırda Demokratlar, kripto madenciliği şirketlerinin enerji tüketimlerini ve emisyonlarını bildirmelerini zorunlu kılma planlarını hızlandırmak için Enerji Bakanlığı'na (DOE) ve Çevre Koruma Ajansı'na (EPA) yazdılar. Mektuba göre ajanslar, kripto madenciliği şirketlerinden açıklama talep etme konusunda açık yetkiye sahip.

Mektup, her kurumun yetkisini kullanma ve gerekli bilgileri toplamaya başlama planları için bir zaman çizelgesi istiyor.

Mektupta, "Zorunlu bir ifşa rejimini mümkün olan en kısa sürede uygulamak için bu yetkilileri kullanmaya davet ediyoruz" denildi.

Mektup özellikle Senatörler Elizabeth Warren, Sheldon Whitehouse, Ed Markey, Jeff Merkley, Dick Durbin ve Temsilciler Jared Huffman, Katie Porter ve Rashida Tlaib tarafından imzalandı.

Tam açıklama ihtiyacı 

EPA'nın başlangıçta milletvekillerine Temiz Hava Yasası kapsamında yılda en az 25.000 ton karbondioksit yayan tesislerden kirlilik verileri toplama yetkisine sahip olduğunu bildirdiğini belirtmekte fayda var. İki kripto madenciliği şirketinin bu kategoriye girdiği ve şimdiden emisyonlarını bildirdiği tespit edildi.

Gerçekten de, ajanslara gönderilen mektupta milletvekilleri, EPA'dan 25.000 tonluk limiti karşılayan tüm kripto operasyonlarının listelenip listelenmediğini ve bunu ne zaman yapmayı planladıklarını 6 Mart'a kadar açıklığa kavuşturmasını istedi.

Mektup, geçen yıl milletvekillerinin en büyük kripto madenciliği şirketlerinden enerji tüketimleri ve kirlilikleri hakkında bilgi vermelerini istemesiyle başlayan bir kampanyadaki son gelişme. Bazı veriler sağlanmış olsa da, şirketlerin yine de kanun koyucuların sorularına tamamen yanıt vermesi gerekiyordu ve bu da DOE ve EPA'nın zorunlu açıklamayı zorunlu kılma talebine yol açtı.

Kripto düzenleme

Aynı zamanda, ABD sektörü düzenlemeye doğru ilerlerken, Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkisi bir odak noktası oldu. Bu nedenle Başkan Joe Biden yönetimi, kripto endüstrisinin operasyonlarının ülkedeki tüm ev bilgisayarlarıyla yaklaşık olarak aynı miktarda elektrik tüketebileceğini  belirten bir rapor yayınladı.

Son olarak rapor, EPA ve DOE'nin kripto şirketlerini temiz enerjiyi benimsemeye ve genel enerji tüketimini azaltmaya teşvik eden performans standartları oluşturmak için işbirliği yapmasını tavsiye etti.