Mashable sitesi, bilgisayar teknolojisinde çığır açacak beş ürünü belirledi. İşte hayal bile etmekte zorlandığımız o ürünler.

obi’nin orijinal ürün yöneticileri (OEM), kullanıcı ara yüzü olarak, göz takip teknolojisi içeren diz üstü bilgisayar, oyun konsolları ve çevre birimleriyle kullanılabilecek. Bir uygulamayı açmak için gözünüzle doğrudan uygulamanın ikonuna bakmanız, görüntü yaklaştırmak için de ikona gözlerinizi dikmeniz gerekecek.

İşaretle kontrol / Oyun konsolları, el ve kol hareketleri aracılığıyla kullanıcılara büyük bir eğlence potansiyeli sunuyor. Ancak bu teknoloji artık oyun konsollarıyla sınırlı kalmayıp bilgisayarlarımıza geliyor. Başta Microsoft’un Kinect’i olmak üzere birçok şirket el ve kol hareketleriyle komut vermeyi sağlayan konsol teknolojisini geliştirirken, XTR3D şirketi bu teknolojiyi çok daha ileri bir boyuta taşıdı.

Tablet ve diz üstü bilgisayarlar ile televizyon karşısında ellerinizle her türlü oyunu oynayabildiğiniz gibi, karşılıklı olarak iki kişi de bir oyunu bu teknolojiyle oynayabiliyor. XTR3D teknolojisinin en etkileyici tarafı, bir kamera tarafından algılanan hareketlerin 15 santimden 2.5 metreye kadar mesafelerde kullanılabilmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.