Bilgisayarınızın son nefesini vermek üzere olduğunu gösteren 7 işaret - Page 1

Eskiden işletim sistemlerinin yeni sürümleriyle tanışmak için 3 - 4 sene bekler, bunun için ücret öderdik. Geçiş sırasında sorunlar yaşayabileceğimizden çoğumuz, PC'mizle gelen işletim sistemini kullanma devam ederdik.

Ancak şimdiki durum biraz farklı. Apple, OS X için yıllık güncellemeler sunmaya başladı ve Windows 8.1, sık güncellemelerin başlangıcı niteliğindeydi. Windows 10 ise bu süreci tamamlayacak. Sonuç olarak işletim sistemi güncellemeleri, eskisinden çok daha önemli bir hale gelmiş durumda.

Bununla birlikte minimum sistem gereksinimleri, her güncellemeyle biraz daha yukarı çıktığından zaman içinde bilgisayarınız yetersiz kalabilir.

Bilgisayarınızın son nefesini vermek üzere olduğunu gösteren 7 işaret - Page 2

PC'de oyun oynamak pahalı bir iş; bunu hepimiz biliyoruz. Bugün ne kadar geleceğe yönelik bir bilgisayar kurarsanız kurun, yakın bir gelecekte yükseltmeniz gereken bileşenler ortaya çıkacaktır. Sadece oyunlar değil, Photoshop gibi profesyonel uygulamalar da iyi bir performans için minimum gereksinimlerden fazlasına ihtiyaç duyuyorlar. Örneğin Adobe, minimum RAM gereksiniminin 2GB oldu ğunu söylüyor, ancak 8GB RAM öneriyor.

Bilgisayarınızın son nefesini vermek üzere olduğunu gösteren 7 işaret - Page 3

Yavaşlamaların kaynağını bulmak zor olabilir ancak PC'nizin açılması dakikalar sürüyorsa, web tarayıcınız bir düzine sekmeyi yönetmekte zorlanıyorsa, tıklamalarınız geç algılanıyorsa, yavaşlığı hissetmeye başlamışsınız demektir.

Yavaşlığın bir kısmı yazılımsal çözümlerle giderilebilir, ancak çok yavaş bir PC için gerçek bir çözüm yeni bir PC satın almaktan geçecektir.

Bilgisayarınızın son nefesini vermek üzere olduğunu gösteren 7 işaret - Page 4

Yeni bir 4K monitörünüz var, bir 802.11ac router satın aldınız ve yeni cihazınız, havalı USB-C bağlantısıyla geliyor. Bunları bilgisayarınıza bağlamak için çözümler bulabilirsiniz, ancak hepsinin PC'nizle beraber gelmesi tabi ki daha güzel olacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.