Bilgisayarlarınızı yedeklemek için kullanabileceğiniz 10 önemli yazılım - Page 1

2-Macrium Reflect Free Her şeyi tek seferde koruma altına almak için sabit diskinizin tam bir kopyasını alır. Sabit diskinizi byte byte kopyalayarak yedekleme ünitenizde tam bir yansımasını oluşturan uygulama bu konudaki en başarılı uygulamaların tepesinde yer alıyor. Ayrıca isterseniz, tüm sabit diski değil ama Windows'unuzu komple kopyalayarak ileride meydana gelebilecek sorunlar sırasında bozulan dosyaların yedeklerini kullanabilirsiniz. Kriz anlarında kullanmanız için bir açılış diski oluşturmanızı sağladığını da unutmayalım.

Bilgisayarlarınızı yedeklemek için kullanabileceğiniz 10 önemli yazılım - Page 2

3-Toucan Portable Windows sistemlerinde back-up almak, eski dosyalarınızla senkronizasyon yapmak ve verilerinizi şifrelemek için kullanabileceğiniz bir yazılım. Uygulamanın güzel yanı, USB üzerinden çalışıyor olması. Böylece harici cihazlarınız üzerine kurarak, yine bu cihazlara yedeklediğiniz dosyalarınızı istediğiniz her bilgisayara kurabilirsiniz. Ayrıca, harici USB cihazlara depolama yapacağınızı düşünerek, backup dosyalarını sıkıştırması ve yerden tasarruf etmesi de bir başka güzelliği.

Bilgisayarlarınızı yedeklemek için kullanabileceğiniz 10 önemli yazılım - Page 3

4-BuddyBackup Ailenizin ve arkadaşlarınızın kullanabileceği kendi kişisel bulut servisinizi kurmanızı sağlar. Bulut servisleri aslında artık çok yaygın ancak veri saklama kapasiteleri sınırlı ve daha fazlası için ücret ödemek zorundasınız. Oysa evinizde internete bağlı, yüzlerce GB boyutundaki hard diskinizi dururken niçin para ödeyesiniz. Bu uygualam sayesinde, elinizdeki depolama araçlarını, bulut bilişim servisine dönüştürebilir ve her kullanıcının dosyalarını ayrı ayrı depolamasına imkan verebilirsiniz. Uygulama ayrıca, saklanan verilerin şifrelenmesi ve başka depolama alanlarına yedeklenmesini de sağlıyor.

Bilgisayarlarınızı yedeklemek için kullanabileceğiniz 10 önemli yazılım - Page 4

5-FreeFileSync İki farklı klasörü birbiriyle senkronize etmek ve güncel tutmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yazılım. Bu sayede örneğin dahili ve harici sabit disklerdeki ve USB disk üzerindeki iki klasörü birbiriyle senkronize edebilirsiniz. Ayrıca bir klasörü diğerinin yedeği olarak belirleyip sürekli güncellemesini de sağlayabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.