Tarim mumyaları

1900'lü yılların başında, İsveçli kaşif Sven Hedin, dünyanın en büyük kum çöllerinden biri olan Taklamakan çölünün (Çin) kumlarına gömülmüş Lulan antik kentini keşfetti. Bu şehri inşa eden medeniyet sadece burada olamazdı: DNA sonuçlarına göre mumyaların Kafkasya kökenli olduğu ortaya koydu. Bu durumda Çin'in geçmişinin kimlere ait olduğuna dair önemli ipuçları vermektedir.

Uzaylı eli

Araştırma ekibi; UNESCO Dünya Mirası listesindeki Cusco'da, üç parmaklı bir pençe buldu. UFO meraklıları ise kalıntıların yabancı bir varlığın mumyalanmış kalıntıları olduğuna inanıyor. Kalıntıların Inka medeniyetinin başkentinde ve Saksaywaman harebelerinde bulunması, komplo teorisyenlerinin ilgisini arttırıyor. Amatör uzaylı avcılarına göre bu ya dev bir humanoid ya da bir uzaylı. Ünlü UFO avcısı Doktor Edson Salazar ve saz arkadaşları; uzantıların, insan olarak kabul edilemeyecek kadar çok kemiğe sahip olduğunu savunuyor.

Bilim insanları Namib çölünün engin genişliklerinde, son binyıldan kalma tuhaf halkalar buldu. Yerel kabilelerin, yeryüzündeki ejderhalarla ilgili çok sayıda efsaneye sahip olmasına rağmen, teorilerin şimdiye kadar hiçbiri bu durumu açıklayamıyor.

Arizona’da Garaldine Vargas ve kocası yürüyüş yaparken toplu halde duran binlerce mor küreyle karşılaştı. Küreler sulu ve saydam. Bilim adamları bunun jöle mantar olabileceğini iddia ediyor. Kürelerin başka yerden gelmediği zeminden dışarı çıkarak oluştukları görülüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.