Güncel

Bill Gates, Amazon'un uçan kargosu Amazon Prime Air'i yorumladı!

Microsoft patronu Gates, Amazon'un uçan kargosu Amazon Prime Air'i yorumladı!


Teknolojiye yön veren şirketlerden olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates zaman zaman yaptığı yorumlarla gündemde sansasyonel olaylara imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü alışveriş sitesi Amazon'un yeni uçan kargo sistemi Amazon Prime Air hakkında demeç veren patron bakın neler dedi.

Hatırlayacak olursanız Amazon, geçtiğimiz günlerde online alışveriş teslimatını sıradanın üstüne çıkaracak yeni bir teknolojiye imza atmıştı. Amazon Prime Air adını verdiği bu teknoloji ile birlikte teslimatların en fazla 2 saat sürdüğü bir sistem kapılarını aralıyordu. İlk deneme teslimatın gerçekleştirildiği sistem 2015 yılından itibaren müşterilere hizmet vermeye başlayacak.

1386149982_amazon-prime-air.jpg

Teslimatla ilgili yayınlanan ilk video sosyal medya ve dünya gündeminde milyonlarca kişiden olumlu tepkiler aldı. Önemli isimlerden gelen yorumlar da bu tepkileri destekler nitelikteydi. İlk yorumculardan birisi Microsoft'un patronu Bill Gates oldu. Katıldığı bir TV programında yaptığı AIDS yardımlarından bahseden Gates, gelen soru üzerine yeni sistem hakkında da konuştu.

AmazonCEO'su Jeff Bazos'u oldukça iyimser olarak betimleyen Gates, hizmetin çok yenilikçi, harika bir fikir olduğunu ileri sürse de fazla iyimser düşünülerek gerçekleştirilmiş olduğunu da dile getirmekten çekinmedi. Bazos'un bu proje üzerinde harcadığı emeğin takdire şayan olduğunu dile getirse de çok iyimserlikten ötürü bazı şahısların buna hazır olmadığını, projenin biraz da ertelenebileceğini dile getirdi...

İşte Amazon'un o çok konuşulacak hızlı kargo sistemi;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.