Bill Gates'in 50 yıllık bilinmeyen özelliği ortaya çıktı - Page 1

Pickleball ülkemizde çok fazla tanınmasa da, artık internet üzerinde sıklıkla görülebiliyor. Şubat ayında, üst üste ikinci yıl için yılın en hızlı büyüyen sporu seçildi. Tenis, badminton ve masa tenisinin karışımı olarak tanımlanan oyun, raket, file ve küçük bir top ile oynanıyor. Ancak Salı günü yayınlanan bir videoda Bill Gates'in gizli bir yönü daha ortaya çıktı: 50 yıldır bu oyunu oynadığını açıklayan milyarder için Pickleball çok da yeni bir şey değil.

Bill Gates'in 50 yıllık bilinmeyen özelliği ortaya çıktı - Page 2

Gates, “Aptalca terimlerine ve komik ismine rağmen, pickleball aslında oldukça karmaşık bir oyundur” diyor ve ekliyor: “Öğrenmesi kolay. İnsanlar bunu pek çok spor için söylüyor, ancak pickleball söz konusu olduğunda bu doğru.”

Bill Gates'in 50 yıllık bilinmeyen özelliği ortaya çıktı - Page 3

Ayrıca Gates, “aptalca terimler” hakkında şaka yapmıyor. Pickleball ifadeleri arasında "dink" (sekme sırasında yumuşak bir vuruş), “mutfak” (sahanın bir parçası) ve “sıska tekliler” (iki kişilik bir antrenman) bulunuyor.

Bill Gates'in 50 yıllık bilinmeyen özelliği ortaya çıktı - Page 4

Pickleball, 1965'te Gates'in memleketi Seattle'dan çok uzak olmayan Bainbridge Adası, Washington'da icat edildi. Gates, babası Bill Sr.'nin oyunun üç mucidi ile arkadaş olduğunu söylüyor: Bill Bell, Barney McCallum ve Joel Pritchard.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.