Güncel

Binance, borsa para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı!

Binance, borsa para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığından, varlıklar 'Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu'nu (SAFU)'dur' diyor!

Binance, borsa para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı!

Kripto para borsası Binance , teknik bir sorunu gerekçe göstererek farklı ağları etkileyen para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Binance, borsa para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı!

Kripto borsası Binance, 17 Ağustos'ta yayınlanan bir tweet'te olayın 07:00 UTC'de gerçekleştiğini belirterek, teknik sorunun üçüncü taraf bir servis sağlayıcıdan kaynaklandığını belirtti. Ancak borsa teknik sorunları ve etkilenen ağları belirtmedi. 

Binance ayrıca, Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu'nu ( SAFU ) etkinleştirdiği için kullanıcılara fonların güvende olduğunu garanti ederken ekibin sorunu bir saat içinde kontrol altına aldığını açıkladı. 

Borsa özellikle, 2018 yılında kullanıcıların fonlarını korumak için bir acil durum sigorta fonu olarak SAFU özelliğini başlattı. SAFU fon cüzdanları BNB, BUSD ve Bitcoin'den ( BTC ) oluşuyor.

Binance'in önceki para çekme duraklamaları

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Haziran ayında Bitcoin çekimlerini durdurmaya da başvurmuştu. Borsa CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, karar, birikmeye neden olan sıkışmış bir işlem için gerekliydi. 

Zhao, sorunun 30 dakika içinde çözüleceğini belirtmiş olsa da, daha sonra bunun beklenenden daha uzun sürebileceğini açıkladı. Servis daha sonra birkaç saat  sonra geri yüklendi.

Son kripto piyasası çöküşüyle ​​birlikte, birkaç firma, esas olarak yüksek oynaklık nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmaya başvurdu. Örneğin, kripto kredi platformu Celsius, iflas başvurusunda bulunmadan önce tüm para çekme işlemlerine ara verdiğini duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.