Güncel

Bir bu eksikti! Oyun konsolları zamlanıyor!

Hali hazırda oyun severlerin evlerine kapandıkları dönemde oyun konsolları için ek vergi getirilmesi tepki çekti. İşte detaylar.


Geçtiğimiz gün yayınlanan yeni kararname ile ithal edilen pek çok ürüne yüzde 5 ile yüzde 50 arasında ek vergi getirildi. Bu ürünler arasında ne yazık ki oyun konsolları da yer alıyor.

Hali hazırda insanların evlerine kapandıkları bir dönemde en çok bel bağlanan ürünlerden biri de oyun konsolları olmuştu. Hatta konsollara olan talep sonrası PS4, Xbox One ve Switch fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşanmıştı.

Bu artış yetmezmiş gibi şimdi bir de konsollar için ek vergi getirildi. Geçtiğimiz gün yayınlanan yeni kararname ile bazı ithal ürünlere yüzde 5 ile yüzde 50 arasında ek vergi getirildi. Henüz hangi ürüne ne kadar vergi geldiğini bilmiyoruz. Lakin oyun konsolları en iyi ihtimalle yüzde 5 oranında zamlanacaktır. Bu bizler için hayli kötü bir haber diyebiliriz.

Güncelleme: Vergi oyun konsollarına yüzde 50 olarak yansıtılacak.

Yorumlar
Ayip
Valla bunlarda zerre akil yok o kadar vergi koyup az kazanacağına az vergi koyup çok kazansa daha mantıklı ama kafa yok ki amaç milleti duduklemek
Cevapla
Hasan
Almayın paran cebinde kalsın
Cevapla
Objektif
Doğru karar. Eğlenmenin bir bedeli olmalıdır.
Cevapla
Ya
Pahaha, hadi oradan, objektifmiş bir de.
tc simülasyonu
çok yerinde karar aselsan yerli ve milli oyun konsolu üretmelidir. boşa maaş alıp yatıyor mühendisler orada.
Cevapla
eysılsın
yav sen nerden biliyon bizi, roketsandakiler yapsın esas onlar yatıyo
handan
mesajınızı aldım. güçlü bir türkiye için ben de evet diyorum. zamlara evet, vergilere evet.
Cevapla
borozon
handan bir susar mısın muhittin ağlıyor...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.