Güncel

Bir dava, bir adam ve Xiaomi

Evet ortada bir dava var. Mahkeme var, bir kullanıcı var ve Xiaomi var. Detayları anlatıyoruz.

Bir dava, bir adam ve Xiaomi

Bu haberimizde bir davadan söz edeceğiz. Evet yanlış anlamadınız bir dava ki Xiaomi ile bir adam arasında geçiyor. İlginç dava, adam için aleyhine sonuçlanıyor. Detaylara yakından bakalım.

Kısa süre önce bir adam, Xiaomi Mi 10 Ultra’yı gerçek dışı niyetle eleştirdiği için firma tarafından dava edilmişti. Firma ve adam mahkemelik olurken kazanan taraf Xiaomi oldu. Davanın ardından büyük ilgi gören durumu sizlere detayları ile aktarıyoruz.

Bir dava, bir adam ve Xiaomi

Dava sonuçlandı ve kazanan Çin’li teknoloji devi Xiaomi oldu. Peki ama Xiaomi bu davadan ne kazanmış olabilir? Mahkeme,  adamın davayı kazanan Xiaomi adına gazeteler önünde özür dilemesine hükmetmiş oldu.

Adamın sunmuş olduğu özür beyanı ise şu şekilde:

"Özür beyanı

17 Ağustos 2020 tarihinde JD platformu üzerinden iki adet Xiaomi Mi 10 Ultra siparişi ile alakalı yanlış ve olumsuz yorumlarda bulundum. Nanjing Şehri Yuhuatai Bölge Mahkemesinin (Dava No (2021) Su 0114 Minchu No:1430) kararından sonra, yanlış ürün incelemeleri yayınladığım ve Xiaomi’nin itibarını ihlal ettiğimi söylemeliyim. Hatanın derinden farkındayım ve içtenlikle özür diliyorum."

Ne olmuştu?

Bir yıl önce, 11 Ağustos’ta Zhang, iki Xiaomi Mi 10 Ultra telefonu aldı ve 17 Ağustos’ta bu ürünler hakkında inceleme yayınladı.

Bunlardan birisi şöyle:Bu modele 1 haftadır sahibim ve 8 kere çökmeyi başardı. Ayrıca oynarken cep telefonu 50 santigrat ısındı. Şarjı çok hızlı dolmasına rağmen güç tüketimi de o kadar hızlı. İki saat sonra telefonun pili tamamen bitiyor.” 

Diğer incelemede ise,Pil ömrü iyi değil. Bir haftalık kullanımdan sonra çok sıcak, çok gecikmeli, fotoğraf çekerken net değil, yavaş şarj oluyor ve telefon su geçirmez değil.” şeklinde inceleme yayınlamış görülüyor.

Sizler bu dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Kim haklı adam mı yoksa Xiaomi mi?

Yorumlar
İsimsiz
Kimse bok atmasın telefon güzel aga redmi note 8
Cevapla
Ediz
Xiaomi tam boktan en iyisi samsung
Cevapla
teskilat
o mahkeme neye göre firmayı haklı çıkarmış çok merak ediyorum..bende aldım sıfır telefon açılmaz kapanır..proğram şaşırıp durur derken 1 haftada geri verdim yapamafılar yenisini verdiler ama ben almadım satın aldığım yerden başka marka telefon taleninde bulundum ve başka marka aldım.
Cevapla
Xdodj
Xiominin Türkiye'de mi 10 ultra grantisi vermyor , sallarken düzgün sallayın
Metin
Bir Xiaomi note 8 pro kullanıcısı olarak söylüyorum firmanin yerinde olsaydım maddi olarak da tazminat davası açardım az bile yapmışlar
Cevapla
TM
Adam haklı beyler dağılın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.