Güncel

Bir sonraki Xiaomi modelleri çift yongaya sahip olacak!

Xiaomi'nin geliştirdiği farklı çip konfigürasyonu olduğunu biliyorsunuz. Firma bir sonraki cihazları için geliştirdiği bu özel çiplerin gücünden tam anlamıyla faydalanmayı düşünüyor.

Bir sonraki Xiaomi modelleri çift yongaya sahip olacak!

Geçen yılki telefonların ana özelliklerinden biri, Xiaomi, Vivo ve OPPO amiral gemilerini etkileyen, özellikle görüntüleme için sundukları tescilli yonga setlerinin gelişiydi. Ancak Lei Jun'un markasının çalışmalarını özel olarak ele alırsak, bir sonraki en üst seri, kendi geliştirdiği iki yonga setine sahip olan ilk seri olacak ve bunun ilginç özellikleri olacak.

Bu çok ilginç olasılık hakkında konuşmak gerekirse, Xiaomi'nin en üst düzey ekipmanıyla ilgili bir sonraki adımını nasıl atmaya karar verdiğini açıklayan sızıntıcı Digital Chat Station'dı. Aslında, yakında, henüz uygulanmayan Surge C1 (kendi geliştirdiği ISP çipi) ve Surge P1 (şarj için tasarlanmış çip) ile birlikte gelen ilk cihazlar yakında piyasada olabilir.

Xiaomi yeni çipleriyle iddialı olabilir

Bunu rahatlıkla söylemek gerekirse Surge C1, ilk olarak Xiaomi'nin katlanır modeli MIX Fold'un ana ekipmanlarından birisiydi, Surge P1 ise Xiaomi 12 Pro'ya entegre edildi. Bu nedenle, potansiyel olarak ilerde çıkacak olan Xiaomi 12 Ultra ve MIX 5 arasında kimlerin bu özel donanıma sahip olabileceğini anlamak gerekli olacaktır.

Bu özel donanım setlerinin ilerleyen zamanlarda çıkması beklenen MIX serisinin ana özelliklerinden birisi olacak olması ve firmanın bu çiplerle çok sayıda cihaz tanıtması muhtemel görünüyor.

Xiaomi'nin ana SoC (Qualcomm veya diğer işlemciler olmadan)'yi dikkate almadan bu kombinasyonu nasıl entegre edeceğini bilmek ilginç olacak. Yeni gelecek olan akıllı telefonların bu sayede boyut olarak içerisinde daha çok yer açılacağı düşünülüyor.

Yorumlar
qwe
bu benim fikrimdi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.