Güncel

Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks tepkilerin odağında

Kahve denince akla gelen ilk marka olan Starbucks, Türkiye’de meydana gelen afetle alakalı sessiz kaldı. Bu durum, markaya tepkilerin çığ gibi büyümesine yol açtı.

Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks tepkilerin odağında

Bildiğiniz gibi ülkemizde eşi benzeri görülmeyen bir afet yaşadık. Güneydoğu Anadolu bölgemizde tam 10 ilimizi etkileyen deprem, 7,6 büyüklüğündeydi. Ancak bu depremin ardından 7,5 büyüklüğünde olan ikinci depremin de meydana gelmesi, afetin yıkıcılığını daha da arttırdı. Tüm bu yaşananların ardından bölgeye kurtarma ekipleri sevk edilirken, konuyla alakalı tüm Türkiye adeta seferber oldu.

Bir Tweet bile atmadılar! Starbucks tepkilerin odağında

Devletle beraber pek çok sivil toplum kuruluşu da bölgeye gitti. Ayrıca meydana gelen afete özel sektör de kayıtsız kalmadı. Yardım tırları Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi depremi en ederinden hisseden şehirlere ulaşmaya başlarken, bölgedeki en ciddi sıkıntının elektrik olduğu ortaya çıktı. Depremzedelere yardımcı olmak isteyen pek çok gönüllü bölgeye gitmek istese de yaşanan trafiğin işleri daha da zorlaştırdığı gelen bilgiler arasında.

Her ne kadar özel sektör ve büyük markalar depremzedelere yardım etmeye başlasa da bazı şirketler ne yazık ki sessizliğini koruyor. Yardım etmek bir kenara, konuyla alakalı bir tweet bile atılmaması vatandaşları kızdırdı.

Tepkilerin odağında ise ünlü kahve üreticisi Starbucks var. Resmi Twitter hesabından yakın zamana kadar bir paylaşım yapmayan Starbucks, sosyal medya kullanıcıları tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Bu eleştiriler sonrasında Starbucks Türkiye, depremden tam 4 gün sonra Twitter’dan “Starbucks Türkiye olarak bu zor günlerde; Depremin ilk anından itibaren deprem bölgesindeki yöneticilerimizle irtibat halindeyiz ve yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz.” şeklinde bir paylaşım yaptı. Şirket ayrıca güvenlik kuralları çerçevesinde yol mağazalarında ikram sağladıklarını da söyledi.

Yorumlar
qokhan
Gene gidip içer bu millet bunlardan kahveye benzeyen dışkıdan
Cevapla
Mustafa
Ne gitcem hem eleştircem hem gitcem mi?
Cevapla
...
Bunların uyduruk kahvesini 70 tl verip içmek storye duruma atmak için saatlerce sırada bekleyen koyunlarına starbucksın cevabı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.