Güncel

Bir zamanlar efsaneydiler

Nereden nereye diyeceğiniz fotoğraf makinası modelleri...

Bir zamanlar efsaneydiler

Bugün neredeyse herkesin elinde fotoğraf çekme özelliğine sahip kameralı cep telefonlarının olması ve yeni nesil fotoğraf makinaları fotoğrafçılığa olan ilgiyi oldukça arttırdı.

Günümüzde fotoğraf artık yaşamımızın ayrılmaz bir parçası, geleneksel anlamdaki film üzerine kaydedilen görüntülerin yanı sıra sayısal yöntemlerle kaydedilen görüntüler de artık her alanda kullanılmaya başlandı ve gerek geleneksel fotoğraf, gerekse sayısal fotoğraf oldukça hızlı bir biçimde gelişmeye devam ediyor.

Görüntü kaydında bir aygıtın kullanılmasından sonra görüntü kaydıyla ilgili birçok farklı gelişme ve buluş oldu, bu buluşlar giderek arttı ve günümüze dek geldi, çok farklı kayıt teknikleri geliştirildi. 1800’lü yılların ilk yarısının karanlık kutusunun yerini günümüzde elektronik ve mekanik anlamda çok gelişmiş fotoğraf makineleri, sayısal olarak kayıt yapabilen elektronik ve bilgisayar teknolojisini bir arada kullanan makineler aldı.

Günümüzde artık fotoğraf makineleri çok farklı boyutlara ulaşarak büyük bir aşama kaydetmiş, filmler yerini depolama aygıtlarına bırakarak makineleri çok daha kullanışlı hale getirmiştir.

İşte yakın geçmişten günümüze kadar gelen fotoğraf makinası modelleri...

Minolta


mamiya


mamiya


mamiya

Canon

Canon


Kodak


Nikon


Nikon


Nikon


Nikon


kodak


Land Camera


Land Camera


Land Camera


Pentax

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.