Güncel

Bir zamanlar Facebook'un kurucularından idi!

Bu haberimiz, bir zamanlar kurucu olan fakat daha sonra Facebook'tan zorla ayrılmak durumunda bırakılan Eduardo Saverin anlattı!

Bir zamanlar Facebook'un kurucularından idi!

Tüm dünyanın gözü o zamanlarda Facebook'un üzerinde idi. Bir genç girişimci tüm dünyanın bir anda kullanabileceği, çığır açacak bir internet devine dönüşen bir sistem kurmuştu. Adı Facebook idi.

Mark Zuckerberg ile birlikte Facebook'un kurucularından, ilk temellerini atan şahıslardan birisi olan Eduardo Saverin geçtiğimiz günlerde bir takım soruları yanıtladı. Bildiğimiz üzere Facebook'un kuruluş aşamasında Mark'ın yakınen arkadaşı olan Eduardo Saverin şirket büyümeye başladığında işten çıkartılma durumunda bırakılmış, yollarının ayrılması söz konusu olmuştu

1338741290_3eduardosaverin.jpg
Aradan geçen uzun yıllar Saverin'de büyük iz bırakmış olmalı, fakat Forbes'da yer alan yazı dizisine göre ikili arasında herhangi bir kırgınlık yaşanmadı, ve yaşanmıyor...  Brezilya'nın Veja yayın kuruluşuna yaptığı röportajı çeviren ve yayınlayan Forbes'a göre, Saverin şu sözleri kaydetti: "Mark için söyleyebilecek sadece iyi şeylerim var; aramızda hiçbir kırgınlık yok. Onun hayal gücü, vizyonu vardı. Facebook'u büyütmenin tek bir ana fikir etrafında mümkün olacağını her zaman biliyordu: İnsanların kendilerini takma isimlerle değil de tamamen gerçekte kim olduklarını tanıtmaları..."1338741387_gtyeduardosaverinnt120511wg.jpg
Geçtiğimiz günlerde Saverin, Facebook profilinde Mark'ı destekleyen sözler yazmıştı:"... Özellikle Mark Zuckerberg'e, ne kadar zor olsa da, muazzam bir şekilde odağını koruyup dünyayı daha açık ve birbirine bağlı bir hale getirdiği için teşekkür etmek istiyorum." dedi.

1338741258_facebookmain-420x0.jpg
Bildiğiniz gibi bundan 1- 2 yıl önce sinemalarda gösterime giren, konusunu Facebook'un kuruluşundan alan The Social Network adlı filmin konusu ve genel hatları kendisine sorulduğunda Saverin şunları söyledi: "Tabi bunlar gerçek değil; Hollywood fantezisi. Facebook, Harvard'ın yurtlarının birinin penceresinde yazılmadı. Ve ben, filmde gözüktüğü gibi, birilerine laptop fırlatmam. Hatta Mark'a bile..."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.