Lazer silahları

Bilim kurgu romanlarında ısı ışınları, ışın silahları, plazma tüfekleri genellikle silahlarla benzer işlevi görüyorlar. Intellectual Ventures Labortuvarındaki bilim adamları ise lazer silahları için daha zararsız bir amaç bulmuşa benziyorlar: sinekleri öldürmek. Silah uçan sinekleri havada vurabiliyor

3 boyutlu hareketli hologramlar

Arizona Üniversitesindeki bilim adamları 3 boyutlu resimleri her iki saniyede bir görüntüleyebilen bir madde üretmeyi başardılar. Ortaya çıkan hologram, bilim kurguda hayal edildiği kadar akıcı olmasa da bilim adamları hologramın çerçeve oranını artırmak için çalışıyorlar.

Yükselme

Harvard Üniversitesi Ulusal Sağlık Enstitüsündeki bilim adamları yükseltmeyi iki sene önce başarmışlardı. Farklı molekül kombinasyonlarının itme gücünü kullanan araştırmacılar küçük bir altın kaplı küreyi cam bir yüzeyin üzerinde tutabilmişlerdi.

Uçan kaykay

Uçan kaykay'ı Geleceğe Dönüş filmlerini seyredenler bilirler. Fransız sanatçı Nils Guadagnin, 'Back to the Future' adlı kaykayını sergilemek üzere 2010'da bitirdi.

Kaykay havada durabilse de uçmuyor. Ve malesef uçarken üzerine yük yüklenmesini desteklemiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.