Birbirinden İlginç Süper Güçleri Olan 8 Hayvan - Page 1

Ornitorenk: Oldukça garip bir görünüme sahip bu gagalı memelinin 'gagası' tam 40.000 elektriksel algılayıcı reseptör bulundurmakta. Bu reseptörler ile yön bulma ve avlanma gibi faaliyetlerini yerine getirmektedir. Ayrıca erkek cinslerinde bulunan zehirli iğnesi ''öldürmez ama süründürür'' cinsten bir ağrı yapmaktadır.

Birbirinden İlginç Süper Güçleri Olan 8 Hayvan - Page 2

Bok böceği: 5mm'den 15cm'e kadar olan bok böcekleri boyları ve kendi dışkılarından oluşturdukları, kendi ağırlıklarının tam 1141 katına kadar olan yükleri taşıyabilen dünyanın en güçlü canlılarıdır. 6 bacakları, kanatları ve antenleri olan, boyutlarına göre inanılmaz ağırlıklar kaldırabilen bu böcekler ayrıca yaptıkları bu topları saatte tam 200 metre ileriye taşıyabilirler.

Yaptıkları dışkı toplarının büyüklüğü ise karşı cinsi etkileyen an faktörlerden biridir.

Birbirinden İlginç Süper Güçleri Olan 8 Hayvan - Page 3

Gekko: Ilıman iklimlerde görülen bu sevimli kertenkele türünün özelliği aklımıza örümcek adamı getirebilir. Boyları maksimum 15 cm olan bu sürüngenlerin süper güçleri ise pürüzsüz, dümdüz bir cam duvarı yerde koşar gibi geçebilmelerini sağlayan süngerimsi ayak tabanlarıdır. Adeta birer vantuz işlevi gören bu tabanlar sayesinde zorlanmadan, oldukça rahat bir şekilde istedikleri yerlerde yol alırlar.

Birbirinden İlginç Süper Güçleri Olan 8 Hayvan - Page 4

Mantis karidesi: Bir çeşit karides olan bu böceğin saldırı yeteneği ise inanılmaz sert darbeleridir. Saatte 80 km'nin üstünde bir hızla avlarına salladıkları sivri pençeleri ile avlarını saliseler içinde öldürürler. Bu saldırılar ile normal kalınlıktaki bir akvaryum camını çok kolay biçimde kırabildikleri için özel akvaryumlarda beslenirler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.