Güncel

Bitcoin 12 bin doları aştı

Kripto paralar içinde en popüleri olan Bitcoin bir buçuk yıldır ilk kez 12 bin doları aştı.


Dijital kripto para pazarının gözdesi Bitcoin'in yükselişi devam ediyor. Kısa süre önce 11 bin dolar sınırı aşan Bitcoin, yüzde 8 yükselerek 12 bin 273 dolara ulaştı. Bitcoin bu yıl değerini üçe katladı ve yükseliş son bir ayda hız kazandı.

Bitcoin 12 bin doları aştı

Kripto paralar, JPMorgan Chase & Co.'nun tahvil işlemlerinde kripto paralara müşteri ilgisinin arttığını görmesi ve Facebook Inc.'nin Libra adında bir kripto para için planlar yapması ile birlikte daha fazla kabul görüyor ve ana akım kuruluşların daha fazla ilgisini çekiyor.

Bitcoin 12 bin dolar seviyesini en son Aralık 2017'de aşmıştı. Bitcoin daha da yükselmiş ve söz konusu ayın ilerleyen dönemlerinde 19 bin 511 dolara kadar çıkmış, ancak bu güçlü yükselişin ardından sert satışlar gelmiş ve Şubat ayında 6 bin dolar seviyesinin altına inmişti. Böylelikle Bitcoin Aralık 2017 ve Şubat 2018'de, yaklaşık altı ay 12 bin seviyesinin üzerinde kalmıştı.

Yorumlar
Erhan
Aşmayaydı iyiydi =)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.