Bitcoin, 2023'te şimdiye kadar kaç kez 'ölü' ilan edildi?

Bitcoin, 2023'te şimdiye kadar kaç kez 'ölü' ilan edildi? 99bitcoins'ten alınan veriler şaşırttı!

Bitcoin, 2023'te şimdiye kadar kaç kez 'ölü' ilan edildi?

Kripto para sektörünün ve amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının şimdiye kadar elde ettiği başarıya ve ana akım popülerliğe rağmen, dikkate değer eleştirmenler, 2023'te dört kez olmak üzere Bitcoin'i ( BTC ) değersiz ilan etmeye devam etti.

Bitcoin, 2023'te şimdiye kadar kaç kez 'ölü' ilan edildi?

Finbold tarafından 1 Şubat'ta kripto para birimi bilgi platformu 99bitcoins'ten alınan verilere göre, önemli bir takipçi kitlesine sahip bireyleri veya önemli trafiğe sahip siteleri içeren bu eleştirmenler, Bitcoin'i şimdiye kadar 471 kez 'ölü' ilan ettiler.

Bitcoin, 2023'te şimdiye kadar kaç kez 'ölü' ilan edildi? - Resim : 1

Bitcoin 30 günlük ölüm ilanları ve fiyat tablosu. Kaynak: 99bitcoin

Web sitesine göre bu platform, 'belki' ve 'olabilir' içeren ifadeler hariç, Bitcoin'in değersiz olduğunu ya da olmayacağını açıkça belirten önde gelen eleştirmenlerin içerik parçaları olan sözde 'Bitcoin ölüm ilanlarını' kabul ediyor.

Methiyeler ilerlemeye rağmen birikiyor

Yalnızca geçen ay boyunca Bitcoin, %40 büyümesine rağmen muhalifler tarafından dört kez ölü ilan edildi. Bu tür son açıklama, Cincinnati Enquirer'dan Robert Park'ın 29 Ocak'ta BTC'nin fiyatı 23.775 $ olduğu için kriptoyu 'tüm zamanların en büyük Ponzi'si' ilan eden bir makalesinden geliyor.

“Kripto bir saadet zinciridir. Bu, Bernie Madoff'un 1980'lerde ve 90'larda New York'ta şimdiye kadarki tüm zamanların en büyük saadet zinciri olan bir yatırım fonu dolandırıcılığında yaptığı şeyin BT versiyonu.”

Diğer methiyeler arasında JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon'un 19 Ocak'ta yaptığı "Bitcoin abartılı bir dolandırıcılıktır" ve 7 Ocak'ta The Joe Rogan Experience podcast'i sırasında jeopolitik stratejist Peter Zeihan'ın "Bitcoin negatife gidecek" sözleri yer alıyor. 6, TV kişiliği Jim Cramer ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ) eski avukatı John Reed Stark, "Kripto büyük bir sorundur" dedi.

İlginç bir şekilde, Bitcoin de başarısının zirvesinde, 8 Kasım 2021'de 67.567 dolardan el değiştirirken ölü ilan edildi. O sırada The Spectator'dan Sam Leith , Bitcoin'i saatli bir bombaya benzettiği "Bitcoin yanılsaması" adlı bir makale yazdı:

“Bir para birimi olarak kullanılmadığı halde, kriptonun değerini destekleyen tek şey, her zaman onu elinizden almak için para ödeyecek başka birinin olacağı beklentisidir. Temelde, patlamadan önce bombayı elinde tutan son kişi olacağına bahse giriyorsun.

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada Bitcoin, yeni yılla birlikte piyasadaki iyimserliğin geri gelmesiyle yıl sonundan bu yana önemli ilerleme kaydetti. Aslında, önceki 30 gün içinde %39,15 oranında yarıştı ve 23.121 $'dan işlem görüyor. Hafta boyunca yalnızca %2,26 artmasına ve son 24 saatte %0,04 kaybetmesine rağmen güçlü bir ilerleme.

Bitcoin, 2023'te şimdiye kadar kaç kez 'ölü' ilan edildi? - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı zamanda, kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in 2025 yılına kadar 100.000 $'a ulaşacağını tahmin etti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.