Güncel

Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde!

Şimdiye kadar oluşturulan toplam Bitcoin adresi sayısı 1 milyar dönüm noktasına ulaştı.

Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde!

Bitcoin ağı, 2022 boyunca yüksek volatilite geçiren varlığa rağmen blok zincirinde artan aktivite kaydetmeye devam ediyor. Kayda değer aktivitenin bir kısmı, ağda oluşturulan adreslerin sayısı etrafında toplandı ve amiral gemisi kripto para birimi ile ilgili genel piyasa duyarlılığını vurguladı.

Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde!

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 12 Temmuz itibariyle, şimdiye kadar oluşturulan Bitcoin adreslerinin sayısı ilk kez 1.000.000 2.559'a ulaşan bir milyarı aştı.

Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde! - Resim : 1

Şimdiye kadar oluşturulan Bitcoin adreslerinin sayısı. Kaynak: Glassnode

Genel piyasa riskli varlıklardan kaçındığı için, son kripto erimesinin yatırımcıların Bitcoin ile ilgilenmeye olan ilgisini azalttığını belirtmekte fayda var. Özellikle, Bitcoin'in nispeten pahalı olduğu biliniyor ve fiyat düşüşü potansiyel olarak yatırımcılara ağa dahil olmaları için ilham verdi. 

Yıllar geçtikçe, dipten satın almak, özellikle uzun vadede kar elde etmek isteyen bireyler için ortak bir yatırım stratejisi olarak ortaya çıktı. Trend, muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesi beklentisiyle Bitcoin'e sahip olmayı seçebilecek perakende yatırımcılar tarafından tetikleniyor ve en son rakam daha geniş bir eğilime işaret edebilir.

Genel olarak, Bitcoin adreslerinin sayısı, 20.000 doların üzerindeki kazançları sürdürmek için mücadele eden varlık için yükseliş hissi olarak yorumlanmalıdır. Basın saatine göre, Bitcoin son 24 saatte neredeyse %4 düşerek 19.700 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde! - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Oluşturulan Bitcoin adreslerinin sayısı artmaya devam etse de, metrik doğrudan varlığın sahibi olan kişilere çevrilmiyor. Bununla birlikte, rakam, Bitcoin'in benimsenmesinin genel resmini sağlamada anahtardır. 

Bazı durumlarda, bireyler işlem göndermek ve almak için birden fazla Bitcoin adresine sahip olma eğilimindedir. İlginç bir şekilde, artan sayı, bazı yatırımcıların gizliliği korumanın bir parçası olarak her Bitcoin işlemini yeni bir adreste ele alma ihtiyacından kaynaklanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.