Güncel

Bitcoin almak için çok mu geç? İşte nedeni!

Bitcoin almak için çok mu geç? BTC piyasa değeri, küresel servetin yalnızca %0,1'ine eşittir! Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin almak için çok mu geç? İşte nedeni!

Kripto para piyasası şu anda zor bir dönemden geçiyor olsa da, bazı yatırımcılar en büyük varlığı olan Bitcoin ( BTC ) için parlak bir gelecek öngörüyor ve birçoğu çok geç olmadan mümkün olduğunca çok para biriktirmeyi umuyor.

Bitcoin almak için çok mu geç? İşte nedeni!

Bitcoin'deki çeşitli varlıkları adlandıran ve izleyen analitik platformu PricedInBitcoin21'den 14 Eylül'de alınan verilere göre, Bitcoin'in piyasa değeri şu anda toplam küresel servetin yalnızca %0,1'ine eşit olduğu için koşullar lehlerine çalışıyor gibi görünüyor.

Spesifik olarak, toplam küresel servet, birleştirilmiş PricedInBitcoin21 ve CoinMarketCap verilerine göre, tahminen 418,3 trilyon dolar iken, Bitcoin'in piyasa değeri 390 milyar dolara yakındı.

Bitcoin almak için çok mu geç? İşte nedeni! - Resim : 1

BTC piyasa değeri, küresel servetin %0,1'ine eşittir. Kaynak: PricedInBitcoin21

Bitcoin ve küresel servet ve ABD bankalarının varlıkları

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ticari bankaların varlıklarıyla karşılaştırıldığında, Bitcoin'in piyasa değeri ABD ticari bankalarının USD cinsinden ifade edilen varlıklarının %1,7'sine eşit olduğundan, oran biraz daha yüksektir.

Bitcoin almak için çok mu geç? İşte nedeni! - Resim : 2

BTC piyasa değeri, ABD ticari bankalarının varlıklarının %1.7'sine eşittir. Kaynak: PricedInBitcoin21

CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında, ilk kripto para biriminin fiyatı gün içinde %4,36'lık bir düşüşe işaret ederek, ancak önceki yedi gün boyunca %7,69'luk bir artışa işaret ederek 20,296 $ seviyesinde kaldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.