Güncel

Bitcoin balinaları 'kış uykusundan' uyanıyorlar! Yükseliş başlayacak mı?

Bitcoin balinalarının işlemleri, 4 ayın en yüksek seviyesinde! Balinalar düşen fiyatları fırsat bilip, Bitcoin satın almak için 'kış uykusundan' uyanıyorlar.

Bitcoin balinaları 'kış uykusundan' uyanıyorlar! Yükseliş başlayacak mı?

Yeni veriler, Bitcoin (BTC) tehlikeli bir şekilde 20.000 dolarlık kritik destek seviyesinin altına düşmeye yaklaştığında, kripto balinalarının Bitcoin (BTC) satın aldıklarını ortaya koyuyor.

Bitcoin balinaları 'kış uykusundan' uyanıyorlar! Yükseliş başlayacak mı?

Platform tarafından 16 Haziran'da yayınlanan verilere göre, balinalara ait adreslere giden fonları rafa kaldıran Büyük Sahipler Girişini kullanan kripto istihbarat platformu IntoTheBlock'un Şubat ayından bu yana en büyük girişi tespit ettiği ve 116.000 Bitcoin satın alındığı doğrulandı.

Büyük alımlar yapan yatırımcılar, büyük alımları genellikle önemli bir fiyat düşüşünden sonra yaptıklarından, Bitcoin fiyatlarının dibe ulaşmaya yakın olabileceğini gösterebilir. Platform bu konu ile ilgili şunları söyledi:

“Dün, 116 bin $BTC ile Şubat ayından bu yana en büyük girişi tespit ettik ve bu adresler önemli bir düzeltmenin ardından boyut olarak satın alma eğiliminde olduğundan, fiyatta potansiyel bir dibe işaret ediyor.”

Bitcoin balinaları uyandı

Balinaların aslında “kış uykusundan” uyanması durumunda, bu kripto kışının sona erdiğinin yanı sıra Bitcoin fiyatının en düşük noktasına ulaştığını gösterebilir.

Crypto Rover 15 Haziran'da paylaştığı tweet ile şu ifadelere yer verdi, "Bitcoin balinaları gücü satar ve zayıflığı satın alır."

Piyasadaki duyarlılık hala düşüş eğiliminde olsa da, Bitcoin'in 21.000 doların üzerine çıktığını belirtmekte fayda var. İlginç bir şekilde, Bloomberg'in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in 20.000 dolara ulaşmasının yeni 5.000 dolar olduğunu şu ifadelerle belirtti;

“20.000 dolarlık Bitcoin, yeni 5.000 dolar olabilir. Fiyat tipik olarak çok soğuk seviyelere yaklaştığından, küresel Bitcoin benimsemeye karşı azalan arz için ilk günlerin temel durumu geçerli olabilir. Tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından birinin 1H'de düşüş göstermesi mantıklı."

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.