Güncel

Bitcoin fiyatı, Fed Başkanının konuşmasını bekliyor!

Fed Başkanı küresel merkez bankacılarına hitap etmeye hazırlanırken Bitcoin fiyatı belirsizlik içinde!

Bitcoin fiyatı, Fed Başkanının konuşmasını bekliyor!

Yatırımcılar, 26 Ağustos'ta Wyoming, Jackson Hole'da gerçekleşecek ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell'ın yıllık küresel merkez bankacılığına hitap edeceği önemli konuşmaya hazırlanırken, kripto para piyasasının oynaklığı nispeten düşük olmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı, Fed Başkanının konuşmasını bekliyor!

Ekonomik büyümenin olası olumsuz yönlerine rağmen, finans piyasaları Powell'ın enflasyonla mücadele için agresif faiz oranlarındaki sürekli artış ihtiyacını vurgulayacağını tahmin ediyor.

Ancak etkinlik yaklaşırken Bitcoin'de ( BTC ) satış baskısının oluşması, piyasanın bu beklentiyi fiyatlarına zaten dahil etmiş olabileceğini gösteriyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin fiyatları 25 Ağustos Perşembe günü ABD'nin erken ticaretinde hafifçe yükseldi ve son 24 saatte %0,96 artışla 21.676$'dan işlem gördü ve önceki haftaya göre %7,79 düşüşle toplam piyasa değeri 415$'a ulaştı.

Bitcoin fiyatı, Fed Başkanının konuşmasını bekliyor! - Resim : 1

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bu nedenle ve enflasyonun zirveye ulaşabileceğine dair ipuçları bulunduğundan, Jackson Hole sempozyumu piyasalar için olumlu bir tetikleyici işlevi görebilir. Ancak, ne olursa olsun oynaklık bekleniyor. Ayıların kısa vadede mütevazı bir teknik üstünlüğü var, ancak bu mola aynı zamanda daha büyük bir fiyat hareketinin yakın olduğuna işaret eden “volatilitede düşüş” ile sonuçlandı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir Yatırım spekülatiftir Yatırım yaparken sermayenizin risk altında olduğunu belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.