Güncel

Bitcoin ile bir ev daha satın alındı! Hem de o şehirde!

Geçtiğimiz günlerde Portekiz'de Bitcoin ile ev satın alındığının haberini yapmıştık. Şimdi de Kentucky'nin en büyük şehrinde Bitcoin ile ilk kez ev satın alındı!

Bitcoin ile bir ev daha satın alındı! Hem de o şehirde!

Kripto para birimlerinin dünya çapında ve hayatın her alanında benimsenmesi devam ettikçe, Bitcoin ( BTC ) kullanımı gayrimenkul işlemleri de dahil olmak üzere çeşitli satın almalarda özellikle fark edilir hale geliyor.

Bitcoin ile bir ev daha satın alındı! Hem de o şehirde!

Yerel haber platformu Courier Journal'ın 9 Mayıs tarihli bir raporuna göre, ABD'nin Kentucky eyaletinin en büyük şehri olan Louisville'in tarihinde ilk kez 65.000 $'a Bitcoin ile bir mülk satıldı.

Louisville Iroquois semtindeki iki yatak odalı evin satın alınmasının tamamlanması yalnızca sekiz saniye sürdü ve işlem maliyeti 0,70 ABD dolarına mal oldu. Evi satan Louisville Ana Sayfa Realty'nin emlakçısı Ashely Brown şunları söyledi:

“Alıcıya [evi satın almak için Bitcoin kullanmanın] mümkün olup olmadığını bilmediğimi söyledim. Yasal olup olmadığından emin değildim.”

1 Bitcoin değerinde ev

Brown, komisyon, kayıt ücretleri ve dolar olarak ödenen başlık ücretlerinden sonra nihai satın alma fiyatının “kabaca 1 Bitcoin” olduğunu söyledi. Yazım sırasında Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında, bu satın almanın yaklaşık 31.600 $ değerinde olduğu anlamına geliyor.

Satıştan elde edilen kârı birden fazla mülkü tasfiye ederek Bitcoin'e yatırmak isteyen alıcı, satıştan duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

"Bu teknolojiyi geleceğe taşımaya yardımcı olabildiğim için mutluyum. [Bitcoin] için çok fazla kullanım var ve bence bunun çok, çok erken aşamalarındayız. Nereye gittiğini görmek ilginç olacak.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.