Güncel

Bitcoin madencileri toplamda 6.000 BTC sattı! Neden?

Bitcoin madencileri, kısa süreli yükselişten yararlanarak 6.000 BTC satıyor!

Bitcoin madencileri toplamda 6.000 BTC sattı! Neden?

Kripto para piyasasındaki dijital varlıkların çoğunluğu yeniden kırmızı ticarette olmasına rağmen, haftanın başlarındaki kısa süreli yükseliş, birçok Bitcoin ( BTC ) madencisinin kendileri için bir miktar kar elde etme fırsatını yakalamasına neden oldu.

Bitcoin madencileri toplamda 6.000 BTC sattı! Neden?

Kripto ticareti uzmanı Ali Martinez'in zincir üstü analitik hizmeti CryptoQuant'tan aldığı ve 19 Ağustos'ta Twitter'da paylaştığı verilere göre, Bitcoin madencileri son iki hafta içinde 5.925 BTC sattı.

Bitcoin madencileri toplamda 6.000 BTC sattı! Neden? - Resim : 1

Bitcoin madenci rezerv tablosu. Kaynak: Ali Martinez

Basın zamanında 21.949 dolar olan Bitcoin fiyatı göz önüne alındığında, madenciler tarafından satılan amiral gemisi tokeninin miktarı şu anda 130 milyon doların üzerinde.

Madenciler piyasa trendlerini yakından takip ediyor

Bu arada veriler, halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinin Temmuz ayında varlıklarının 6.500'ünü sattığını gösterdi; bu, faaliyetlerini sürdürmek için BTC'lerini satmak zorunda kaldıkları bir ay önce yaklaşık 14.600'den %60 daha az.

Madenci satışındaki son artış, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe'nin görmediği kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi karşısında 15 Ağustos'ta kaydedilen iki aylık ılımlı fiyat artış trendini takip ediyor.

Basın zamanında, Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre gün içinde %6,25 ve önceki yedi gün boyunca %8,41 düşüşle 21.949 $ seviyesinde işlem görüyordu. En büyük kripto para birimi şu anda 419,78 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.