Bitcoin madencilik gücü tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Bitcoin madencilik gücü makroekonomik endişelere rağmen, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı!

Bitcoin madencilik gücü tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Toplam kripto para birimi piyasa değeri, Eylül ayı başında aştığı 1 trilyon doların altında kalmasına ve Bitcoin ( BTC ) fiyatının 20.000 dolara ulaşmak için mücadele etmesine rağmen, en büyük kripto madencileri endişesiz görünüyor.

Bitcoin madencilik gücü tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Amiral gemisi dijital varlığın madencilik hash oranı, son haftalarda istikrarlı bir artış kaydeden 7 günlük hareketli ortalamaya dayalı olarak 2 Ekim'de tüm zamanların en yüksek değeri olan 240.208 milyon TH/s'ye ulaştı. Blockchain.com verileri tarafından ortaya çıkarıldı.

Bitcoin madencilik gücü tüm zamanların en yüksek seviyesinde! - Resim : 1

7 günlük ortalamaya dayalı Bitcoin madenciliği hash oranı. Kaynak: Blockchain.com

Bu arada, işlemleri işlemek için kullanılan bilgi işlem gücünü temsil eden BTC hash oranı, ilk dijital varlığın fiyatının kısa vadeli toparlanma belirtileri gösterdiği Ağustos ayında yükselişe başladı. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı o zamandan beri mücadele ederken, hash oranı yükselmeye devam etti.

Madenciler başka olumlu işaretler mi görüyor?

İlginç bir şekilde, Bitcoin hash oranındaki son büyüme, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının fiyat hareketleriyle doğrudan ilişkili olduğu tarihsel eğilimlere meydan okuyor. Bitcoin değerindeki gelgitler ve akışlarla birlikte düşüyor ve artıyor.

Bitcoin madencilik gücü tüm zamanların en yüksek seviyesinde! - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı zamanda, 3 Ekim'de Finbold tarafından alınan CoinMarketCap verilerine göre, piyasa değeri 367,68 milyar dolar seviyesinde duruyor ve Bitcoin'in bu göstergeye göre en büyük kripto para birimi konumunu koruyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.