Güncel

Bitcoin milyonerlerinin sayısı 2022 yılında ne kadar düştü?

Bitcoin ile milyonerlerin sayısı 2022 yılında %20 düştü! Peki bunun altında yatan en büyük neden ne?

Bitcoin milyonerlerinin sayısı 2022 yılında ne kadar düştü?

Yılın başından bu yana piyasa değerinde yaklaşık bir trilyon dolar kayıpla sonuçlanan kripto para piyasasında, tanık olunan aşağı yönlü baskının doğrudan bir sonucu olarak, bir milyonu doları elinde tutan Bitcoin ( BTC ) adreslerinin sayısı oldukça düştü.

Bitcoin milyonerlerinin sayısı 2022 yılında ne kadar düştü?

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen veriler, BitInfoCharts.com istatistiklerine göre 28 Mayıs 202 itibariyle BTC bakiyesi 1 milyon doların üzerinde olan adreslerin sayısının 77.936 olduğunu gösteriyor.

Adreslerin yaklaşık 5.856'sının toplam bakiyesi yaklaşık 10 milyon dolardı. Kalan 72.080 adresin bakiyesi ise 1 milyon dolar veya daha fazla.

Bitcoin milyonerlerinin sayısı. Kaynak: BitInfoCharts.com

Wayback Machine adlı bir web arşiv aracı kullanıldığında, 1 milyon doların üzerinde Bitcoin değerine sahip BTC adres sayısının, 5 Ocak'ta kaydedilen 99.092 adresle, yılın başından bu yana neredeyse %21,34 oranında düştüğü görülüyor.

Bitcoin milyonerleri düşmeye devam ediyor

Bitcoin milyonerlerinin sayısı Ocak ayının başından bu yana önemli ölçüde azaldı, ancak tarihi, Bitcoin'in zirvede olduğu Ekim 2021'e geri alırsak, düşüşün daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz.

116.139 adresin Bitcoin milyoneri ilan edildiği 28 Ekim 2021'den bu yana (yedi ay içinde) %32.89 düşüş yaşandığı görülüyor.

Düzenleyici eylemler, çalkantılı piyasalar, jeopolitik huzursuzluk ve faiz artışları gibi faktörlerin birleşimi, varlığın performansı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.