Güncel

Bitcoin öldü mü? Veriler neyi işaret ediyor?

Bitcoin medya tarafından 461 kez 'ölü' ilan edildi, ancak yeni veriler başka bir senaryoya işaret ediyor!

Bitcoin öldü mü? Veriler neyi işaret ediyor?

Amiral gemisi dijital varlık, artan enflasyon, faiz oranlarındaki artış ve yatırımcılar arasındaki belirsizlik ile karakterize edilen mevcut ayı piyasası ortamında 20.000 dolarlık fiyat bariyerinin üzerinde desteği sürdürmek için savaşırken, Bitcoin ( BTC ) ile ilgili sorular gündeme gelmeye devam ediyor.

Bitcoin öldü mü? Veriler neyi işaret ediyor?

Bu satırda, kripto para biriminin resmi ölüm ilanı olan 99Bitcoins'in verilerine göre, Bitcoin medyanın çeşitli üyeleri tarafından toplam 461 kez "ölü" olarak adlandırıldı.

Ancak tüm söylenenlere rağmen, kayıtlar Bitcoin'in 5 Eylül itibariyle 2022'de şimdiye kadar 21 kez ölü ilan edildiğini ortaya koyuyor; Buna karşılık, BTC, 2021'in tamamında toplam 47 kez ölü ilan edildi.

Bitcoin öldü mü? Veriler neyi işaret ediyor? - Resim : 1

Bitcoin 2022'de ölü ilan edildi. Kaynak: 99Bitcoins

Ayrıca veriler, çevrimiçi arama sorgularının popülaritesini analiz eden bir web sitesi olan Google Trends rakamlarına göre, Google Arama'da bir yükselişin ardından 'Bitcoin öldü' arama terimine olan ilginin de düştüğünü gösteriyor.

Arama terimi bir düşüş gördü ve ilgi artışı 12-18 Haziran arasında 100'lük bir zirveye ulaştı. Kripto tüccarı Jackis , bunun 1 Ağustos 2015'ten bu yana yalnızca ikinci kez olduğunu ve 'Bitcoin öldü'nün 100 puana ulaştığını belirtti; 'Bitcoin öldü' araması her arttığında, dijital varlığın fiyatında kısa bir süre sonra marjinal bir artış görüldü.

Bitcoin öldü mü? Veriler neyi işaret ediyor? - Resim : 2

Bitcoin öldü. Kaynak: Jackies

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.