Güncel

Bitcoin sahiplerinin sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı!

Bitcoin sahiplerinin sayısı neredeyse 40 milyon adresle tüm zamanların rekorunu kırdı!

Bitcoin sahiplerinin sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı!

Bitcoin'in (BTC) fiyatı, yılın başından bu yana hafifçe aşağı yönlü bir seyir izlese de, kripto para birimi son zamanlarda elinde tutan adres sayısı açısından tüm zamanların yeni bir rekoruna ulaştı.

Bitcoin sahiplerinin sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı!

Kripto analiz firması IntoTheBlock, Twitter'da yaptığı açıklamada, 14 Mart itibarıyla 40 milyona yakın hesabın Bitcoin'i bakiyesinde tuttuğunu duyurdu. Kripto analiz firması, 2022'nin başından bu yana Bitcoin'de bakiyesi olan 888.000 yeni adresin ağa katılarak ortalama 39.79 milyon adres verdiğini söyledi.

Pozitif Bitcoin trendleri

Finans analizleri ile bilinen Finbold'un daha önce bildirdiği gibi, Bitcoin birikimi son aylarda artıyor, ancak 1 BTC'den (küçük balık) az sahibi olanlarla 1.000 ila 10.000 BTC'ye (balinalar) sahip olanlar arasında gözle görülür bir fark var.

Spesifik olarak, balinalar dağıtım yaparken (satın alma ve elde tutmanın aksine) Ekim 2020'den bu yana önemli adımlar atıyor ve bu da piyasanın uzun vadede yükseliş eğilimini sürdürmesini zorlaştırabilir.

Öte yandan, CoinMarketCap'teki kripto topluluğu farklı bir bakış açısına sahip. Yakın zamanda %82 tarihsel doğrulukla Bitcoin fiyatının Mart ayı sonuna kadar 50.000 dolara yaklaşacağını tahmin etti.

Bu madeni para etrafındaki bir diğer olumlu eğilim ise, dünya genelinde emtia fiyatları 2008'den bu yana en yüksek seviyelerine fırladığı için, yaklaşık beş gün önce ABD dolarına (USD) kıyasla beş kat daha düşük olan %1,7 olan enflasyon oranıdır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.