Bitcoin satmaya olan ilgi, yılın en düşük seviyesinde!

Ethereum ve XRP tırmanırken, yatırımcının Bitcoin satmaya olan ilgisi yıllık en düşük seviyeye düştü!

Bitcoin satmaya olan ilgi, yılın en düşük seviyesinde!

Önemli düzeltmelerden geçen daha geniş kripto para piyasasına rağmen, yatırımcıların bazı varlıkları elden çıkarma konusundaki ilgisi değişmeye devam ediyor. Özellikle, ilgi kısmen, belirli kripto varlıklarının gelecekte muhtemelen toplanacağı inancını yansıtıyor.

Bitcoin satmaya olan ilgi, yılın en düşük seviyesinde!

'Bitcoin sat' anahtar kelimesine Google arama ilgisi 12 ayın en düşük seviyesine ulaştı ve 24 Eylül'de sona eren haftada 29 popülerlik puanı kaydetti. İlgi 23 Ekim'de sona eren haftada zirve yaptı.

Ek olarak, ' Ethereum Sat'a olan ilgi, son 12 ayda %16'lık bir büyüme kaydederek küçük kazançlar kaydetti. 24 Eylül'de sona eren haftada, terim 14 puan kaydetti. Benzer şekilde, XRP Sat'a olan ilgi de artıyor ve 5 popülerlik puanı kaydediyor. 10 Eylül'de biten haftada değerlerin 0'da durduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin satmaya olan ilgi, yılın en düşük seviyesinde! - Resim : 1

BTC, ETH ve XRP satışına ilgi. Kaynak: Google Trendler

Bitcoin'in gelecekteki rallisinin beklentisi

Bitcoin ( BTC ) satışına olan ilginin azalması, kripto para biriminin değerini 20.000 $ seviyesinin üzerinde yeniden kazanma girişimlerine devam etmesiyle ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, yatırımcıların varlıkla ilgili iyimserliklerini tekrar ralli için ifade ediyor olabileceğinden, satışa olan ilginin azalması piyasa için iyi bir işaret olarak yorumlanabilir.

Başka yerlerde, veriler, adreslerdeki Bitcoin HODLed miktarının yeni bir beş yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren 22 Eylül tarihli bir Finbold raporunu tamamlıyor. Genel olarak, yatırımcılar, analistler tarafından da desteklendiği gibi, varlığın gelecekte toparlanacağı umuduyla Bitcoin'lerini satmaya istekli değiller.