Güncel

Bitcoin son 10 ayın en düşük seviyesinde! Düşüş devam edecek mi?

Kripto pazarı düşmeye devam ederken, Bitcoin 10 ayın en düşük seviyesine düştü!

Bitcoin son 10 ayın en düşük seviyesinde! Düşüş devam edecek mi?

Bitcoin'in fiyatı, iki varlık sınıfı arasındaki sürekli korelasyonun ortasında, kripto para birimi piyasasını da sarsan önemli bir hisse senedi satışının ardından yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

Bitcoin son 10 ayın en düşük seviyesinde! Düşüş devam edecek mi?

 ​8 Mayıs 2022 itibariyle, Bitcoin 24 saat içinde neredeyse %4 düştü ve 24 Temmuz 2021'de kaydedilen 34.292 dolardan neredeyse on ayın en düşük seviyesi olan 34.602 dolardan işlem gördü.

4 Mayıs'ta Bitcoin, Federal Rezerv'in faiz oranlarını neredeyse yirmi yılın en yüksek seviyesi olan yarım puan artırma hareketinin ardından varlığın %6 artmasının ardından patlama belirtileri göstermişti. Bitcoin'deki sıçrama, daha geniş hisse senedi piyasasında bir ralli ile aynı zamana denk gelmişti.

Bitcoin'in bir yıllık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte, volatilite, varlık 2021'in en yüksek seviyelerini geri almak için mücadele ederken, Bitcoin'in 2022 için dar bir aralıkta devam eden ticaretini vurguluyor. Varlık yaklaşık 68.000 $'a yükselmesi sonrası, artan enflasyon, Ukrayna'daki savaş gibi daha geniş piyasa faktörlerinden etkilendi.

Son düşüş, Bitcoin kritik destek seviyesini 37.500 dolarda kaybettikten sonra tetiklendi. Mevcut fiyat, daha fazla düşüş olasılığının olduğunun bir göstergesi ve bir sonraki olası nokta 30.000 dolar olabilir. Özellikle, Bitcoin'in yılın en yüksek noktası Ocak başında kaydedilen 48.000 dolar olarak kaldı.

Borsalardaki Bitcoin çıkışları kaydediyor

Kripto para borsalarında tutulan Bitcoin hacmi 29 Nisan itibariyle 44 ayın en düşük seviyesine inmişti. 

Özellikle, hafta ortasında Bitcoin fiyatındaki ani artış, piyasa uzmanlarının bir numaralı kripto para birimi için yeni bir kırılma öngördüğü belirtildi. Popüler kripto tüccarı Michaël van de Poppe, Bitcoin'in daha da düşebileceğine dair yaygın beklentiyle birlikte varlığın yukarı doğru dönebileceğine inanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.