Güncel

Bitcoin ve Ethereum işlemleri ücretsiz olacak! İşte bomba haberin detayları

Bitcoin ve Ethereum işlem ücretleri %90 düşerek kullanımı daha ucuz hale geliyor!

Bitcoin ve Ethereum işlemleri ücretsiz olacak! İşte bomba haberin detayları

Bitcoin (BTC) ve Ethereum ( ETH ) blok zincirlerindeki işlem ücretleri son ayların en düşük seviyelerine düştükçe, bu ağlar kullanıcıları için giderek daha ucuz hale geldi. Gerçekten de, CryptoRank'ten alınan bilgilere göre, Bitcoin ve Ethereum son birkaç ay içinde işlem ücretlerinde %90'lık bir düşüş kaydetti.

Bitcoin ve Ethereum işlemleri ücretsiz olma yolunda ilerliyor!

Yapay zeka kripto piyasası analiz platformu, 15 Mart'ta paylaşmış olduğu bir tweet'te, Ethereum'daki işlem maliyetlerinin, Bitcoin için 1,56 dolara olan işlem maliyetine kıyasla, 8,20 dolar olduğunu bildirdi.

BTC'ye karşı ETH işlem ücretleri hareketleri. Kaynak: CryptoRank
 

Bu iki blok zincirinin kullanımı için daha ucuz ücretler, diğer altcoinlerin aksine, ticarette ve bunları işlem yapmak için kullanan kullanıcı sayısında potansiyel olarak bir artışa yol açabilir.

Son zamanlarda Bitcoin ve Ethereum için tek olumlu gelişme bu değil. 14 Mart 2022'de Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi, Bitcoin, Ethereum ve diğer popüler kripto para birimlerinin altında yatan Proof-of-Work (PoW) mekanizmalarının yasaklanmasına karşı oy kullanmaya karar verdi.

Avrupa ve ötesindeki kripto meraklıları, bu kripto para birimlerini daha çevre dostu mekanizmalara geçmeye zorlayabilecek bir hükmün, geçmesi için gereken oyu alamadığından rahat bir nefes aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.