Güncel

Bitcoin yatırımcılarını devasa bir "boğa tuzağı" mı bekliyor?

Bitcoin 25.000 doları hedefliyor, ancak devasa bir "boğa tuzağı" mı bekliyor?

Bitcoin yatırımcılarını devasa bir "boğa tuzağı" mı bekliyor?

Bitcoin ( BTC ) son 24 saat içinde anlık olarak 24.900 $'a ulaşırken, amiral gemisi dijital varlığın altı ayın en yüksek fiyatı, yatırımcılar bu seviyedeki engeli aşıp 25.000 $'ın üzerinde işlem yapıp yapmayacağını izliyor.

Bitcoin yatırımcılarını devasa bir "boğa tuzağı" mı bekliyor?

Şu anda, 2023'te %49,5'e kadar, kripto para ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, 16 Şubat'ta bir tweet'te, Bitcoin 25.000 $'ı aşabilirse, daha yüksek zaman dilimi seviyelerinin bir testi olduğu ve ardından piyasaların başlayacağı için muhtemelen 30.000 $'a ve ötesine yükseleceğini tahmin etti. yatırımcılar düzeltmeyi aşırı kısa tuttukça yukarı doğru dalgalanıyor.

“Yukarı yönlü bir piyasada düzeltmeler nispeten kısa ömürlüdür. Daha yüksek zaman çerçevesi seviyeleri bir test alır ve ardından insanlar düzeltmeyi kısa tuttukça piyasalar yukarı doğru fırlamaya başlar. 25 bin doları aştıktan sonra Bitcoin için 30-35 bin dolara doğru devam edeceğiz.”

Ancak, Bitcoin'in son zamanlardaki yükselişine rağmen, dijital para biriminin şimdiye kadar gördüğü "en büyük boğa tuzağı" ile karşı karşıya olabileceği konusunda uyardı. Bunu, Bitcoin tırmanıyor olmasına rağmen, "piyasanın bir yönünde kararlı olmak sizi büyük kayıplara sürükleyebilir" dedi.

Bitcoin fiyat analizi

16 Şubat Perşembe günü, Bitcoin yükseldi ve kripto para piyasasını da beraberinde getirdi ve görünüşe göre ABD hükümeti tarafından alınan daha güçlü bir düzenleyici duruştan etkilenmedi.

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %11,02 ve önceki haftaya göre %8,43 artışla 24.622 dolardan işlem görüyor. Bitcoin'in toplam piyasa değeri, 24 saat içinde piyasa değerine 46 milyar dolar ekledikten sonra şu anda 475.2 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin yatırımcılarını devasa bir "boğa tuzağı" mı bekliyor? - Resim : 1

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Piyasanın Kasım ayında dibe vurduğuna ve o zamandan beri güç kazanıyor gibi göründüğü için yükselişe geçtiğine dair artan göstergeler var ve insanlar, her ikisi de uzaydaki birçok kişinin en kötünün geride kaldığını hissettiği geleneksel sinyaller olan her türlü düşüş haberini görmezden geliyor.

Mevcut düzenleyici ortam, kripto para birimi endüstrisi için bir rüzgar gibi görünse bile, altcoinlerden Bitcoin'e bir miktar para akıyor gibi görünebilir. Aslında, BTC , SEC başkanı tarafından “ emtia ” olarak etiketlenen tek kripto para birimidir. Bunun doğrudan bir sonucu olarak, Bitcoin'in pazar hakimiyeti istikrarlı bir şekilde artıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.