Bitcoin zayıf makro koşullara rağmen esneklik gösteriyor!

Kripto borsalarından çıkışlar hızlanırken, Bitcoin zayıf makro koşullara rağmen esneklik gösteriyor!

Bitcoin zayıf makro koşullara rağmen esneklik gösteriyor!

Kripto para sektörü 1 trilyon dolarlık piyasa kapitalizasyonunu geri kazandıktan sonra, kripto yatırımcıları ve uzmanları arasında, en azından sektörün son günlerde direnç gösteren amiral gemisi varlığı Bitcoin ( BTC ) açısından iyimserlik geri döndü.

Bitcoin zayıf makro koşullara rağmen esneklik gösteriyor!

Kripto analitik platformu CryptoQuant uzmanı Cristian Palusci'nin 31 Ekim'de yayınlanan bir analizine göre , Bitcoin geleneksel pazarlardaki olumsuz gelişmelere rağmen fiyatta önemli bir esneklik ve kripto borsalarından büyük bir çıkış kaydetti.

Bitcoin zayıf makro koşullara rağmen esneklik gösteriyor! - Resim : 1

Bitcoin değişimi net akışı. Kaynak: CryptoQuant

Kötü makro durumu

Palusci'ye göre, bu olumsuz makro örüntüler arasında tahvil piyasalarındaki likidite krizinin yanı sıra, yaklaşan Federal Rezerv'in fon oranı artışı ve ABD işgücü piyasası raporu beklentisiyle emlak sektörünü saran zorluklar yer alıyor. 

Ayrıca şunları da açıkladı:

“Önümüzdeki birkaç günün hisse senedi piyasalarının yönünü ve yakın korelasyon göz önüne alındığında kripto piyasasının yönünü anlamak için faydalı olacağına inanıyorum. Rusya'nın Sivastopol saldırılarının ardından buğday anlaşmasını askıya almasıyla jeopolitik cephedeki gerilimi de ekliyoruz."

Son olarak Palusci, “sıkıcı olmayacak ve böyle bir senaryoda Bitcoin'in direnci 21 bin dolardan kırma gücüne sahip olup olmayacağını göreceğiz” sonucuna vardı.

Bitcoin teknik analizi

Aynı zamanda, özet 11'de bir 'satın alma' hissi gösterdiğinden, BTC'nin teknik analizi ( TA ) olumlu görünüyor.

Bitcoin zayıf makro koşullara rağmen esneklik gösteriyor! - Resim : 2

Bitcoin teknik analiz özeti. Kaynak: TradingView

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.