Güncel

Bitcoin'de büyük yükseliş yakın mı? Grafik neyi işaret ediyor?

Bitcoin, 5 hafta içinde en büyük döviz çıkışını görüyor. Sonunda fiyat yükselecek mi?

Bitcoin'de büyük yükseliş yakın mı? Grafik neyi işaret ediyor?

Bitcoin (BTC), Mart sonunda 48.000 dolara yaklaştığı zirvesinin oldukça altında, 40.000 dolar civarında işlem görürken, çoğu kişi düşüş eğiliminin devam edip etmeyeceğini veya sonunda yeşile girip yükselişe geçip geçmeyeceğini merak ediyor.

Bitcoin'de büyük yükseliş yakın mı? Grafik neyi işaret ediyor?

Her iki yönde de hareket eden amiral gemisi dijital varlığın fiyatının sinyalini verebilecek faktörlerden biri, kripto para borsalarında gerçekleşen akışıdır ve Bitcoin son zamanlarda onlardan büyük bir çıkış gördü.

Zincir içi ve sosyal metrik platformu Santiment tarafından 14 Nisan'da paylaşılan bir tabloya göre, özellikle 25,878 veya 1,04 milyar dolarlık BTC, 24 saat içinde kripto borsalarından ayrıldı; bu, beş hafta içinde çıkış ve giriş arasındaki en büyük fark olarak dikkatimizi çekiyor.

Kaynak: Santiment

Platformun tweetine göre:

“Tarihsel olarak, borsalardan hareket eden büyük miktarlarda BTC, formasyonun sürmesi için birkaç gün verildiğinde fiyat artışlarına yol açar.”

Başka bir deyişle, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük Bitcoin çıkışı devam ederse, yakın bir fiyat artışı olabilir.

Uzun vadede iyimserlik

Bu arada, birçoğu Bitcoin'in geleceği hakkında çok iyimser, bazıları, kripto para birimi borç veren Nexo'nun kurucusu gibi, fiyatının önümüzdeki 12 ay içinde 100.000 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor. 

Antoni Trenchev, borsada bir "çöküş" olursa, bunun Federal Rezerv'in "kısa sürede gevşemeye" dönmesine yol açacağına ve kripto para birimlerine daha fazla ivme kazandıracağına inanıyor.

Onun görüşü, kriptonun gelecek yıl beklediği resesyonda iyi olacağına inanan ve hisse senedi satma ve daha fazla Bitcoin satın alma tavsiyesinde bulunan Celsius Network CEO'su Alex Mashinsky'nin görüşüne yakın. Açıkladığı gibi;

“Yılın başından itibaren borsa düştü ancak Bitcoin aslında kayıplarının çoğunu geri aldı. Bölünme gördünüz, ayrılma görüyoruz, yani Bitcoin sonunda bir güvenlik varlığı gibi davranmaya başlıyor ve bu yüzden tekrar hisselerimi satıyorum ve daha fazla Bitcoin satın alıyorum.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.