Güncel

Bitcoin'in büyümesi nedeniyle altına olan ilgi azaldı mı?

Kripto şüphecisi Peter Schiff, Bitcoin'in büyümesi nedeniyle altının ilgisini kısmen kaybettiğini kabul ediyor!

Bitcoin'in büyümesi nedeniyle altına olan ilgi azaldı mı?

Euro Pacific Capital'in baş küresel stratejisti ve kripto para birimine şüpheyle yaklaşan Peter Schiff, Bitcoin'deki ( BTC ) artışın yatırımcıların altına olan ilgisini kısmen etkilediğini  öne sürdü.

Bitcoin'in büyümesi nedeniyle altına olan ilgi azaldı mı?

Schiff'e göre, 23 Aralık'ta  Kitco News ile yaptığı bir röportajda, altın ticaretinin yatay seyrederken, destekçilerin kripto para birimini iyi performansın da yardımıyla değerli metalin yeni dijital versiyonu olarak pazarlamasının ardından hüsrana uğramış yatırımcıların Bitcoin'e giriştiklerini söyledi.

Schiff, altına yatırım yapacak bazı kurumların da Bitcoin'i tercih ettiğini ve varlığın ana akım finansal medyada merkez sahneye çıktığını belirtti.

“Bitcoin doğru performans gösteriyordu. Altın yatay seyrederken yükseliyordu ama Bitcoin dijital altın olarak pazarlanıyordu. Bu tam bir satış noktasıydı. Bence marjlar altından talebin bir kısmını aldı. Yani belki altın alacak kurumlar vardı ama Bitcoin orada rekabet ettiği için altın almadılar, belki Bitcoin de almadılar” dedi.

Bitcoin'in büyümesi nedeniyle altına olan ilgi azaldı mı? - Resim : 1

Altının yükselme potansiyeli

İlginç bir şekilde yatırımcı, Bitcoin'in altın pahasına faiz kaydetmesine rağmen, değerli metalin hala üstünlüğe sahip olduğunu belirtirken, amiral gemisi kripto para biriminin değerini tamamen kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu vurguladı.

"Çöp parasının" Bitcoin'e çekildiğini ve yatırımcıların muhtemelen kaybedeceğini belirtti. Özellikle, Bitcoin önemli ölçüde düzelirken Schiff, varlığa yönelik eleştirisini, balonun patladığını ve altının hakimiyetini yeniden kazanmasına neden olduğunu öne sürerek genişletti.

“Bu arada akıllı para, herkesin Bitcoin hakkında konuştuğu süre boyunca altın satın alıyordu. Bitcoin'e emilen aptal paraydı. Ancak, şimdi Bitcoin balonu patladığına ve önümüzdeki birkaç yıl içinde havanın dışarı çıkacağına göre, bu sorunu artık altın için pazarlama açısından görmüyorum. Demek istediğim, kimse Bitcoin'i Altın ile karşılaştırmayacak; kimse bundan dijital altın olarak bahsetmeyecek” dedi.

Kripto düzenlemeleri hakkında Schiff

Kripto para sektörü, FTX borsa fiyaskosu gibi farklı varlıkların çöküşünü kaydederken, Schiff sektörü düzenlemeye gerek olmadığını kaydetti . FTX krizi gibi olaylara düzenlemelerle bile tanık olunacağını öne sürdü.

Mevcut durumu, düzenlenmiş bir ortamda meydana gelen ve FTX'ten daha uzun süren rezil Bernie Madoff Ponzi şemasıyla karşılaştırdı. Ona göre, kriptonun ana satış noktasının yasa eksikliği olduğunu öne sürerken, daha fazla düzenlemenin sektöre zarar vermesi muhtemel.

Genel olarak Schiff, kripto yatırımcılarını bir fırsat ortaya çıktığında piyasadan çekilmeye çağırdı. Finbold'un Ağustos ayında bildirdiği üzere, ekonomist, genel piyasada 'enayi ralli' olarak adlandırdığı bir rahatlama rallisi yaşadığında yatırımcıları avantaj sağlamaya ve çıkış yapmaya çağırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.