Güncel

Bitcoin ile ilgili şaşırtıcı iddia!

Bitcoin yıl sonuna kadar 50 bin dolar değerlemeye ulaşacak.

Bitcoin ile ilgili şaşırtıcı iddia!

Bitcoin’in oldukça zor bir yıl geçirdiği ortada. Uzmanlar, popüler kripto para biriminin kısa süre içerisinde toparlanamayacağı görüşünde de birleşiyor. Ancak herkes bu görüşle hemfikir değil. Hatırlayan okurlarımız olacaktır. Önceki yazılarımızda Bitcoin’in 2019 yılında 64 bin dolar değerlemeye ulaşabileceğinden bahsetmiştik.

Buna benzer bir iddia şu sıralar Bitcoin borsalarından BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes tarafından gündeme getirildi. Hayes, Bitcoin’in bu yılın sonunda 50 bin dolar değerlemeye ulaşacağını düşünüyor. 

CNBC’e açıklamalarda bulunan Hayes, bugün Bitcoin’in ilk piyasa fiyatlarına döndüğünü belirtti. BitMEX CEO’su, yatırımcıların etkisi ve daha fazla insanın ekosisteme dahil olması sonucunda kripto para biriminin yıl sonuna doğru önemli bir atak yapacağına inandığını sözlerine ekledi.

Bitcoin’in artık daha fazla görünürlüğe sahip olduğunu ve insanların bu para birimi hakkında çokça konuştuğunu belirten Hayes, Bitcoin ile ilgili sene sonu tahminlerinin oldukça olumlu seviyelerde olduğunu ifade etti.

Bitcoin, sadece değerleme anlamında değil; Ether ve Litecoin gibi kripto para birimlerine nazaran dalgalanma açısından da oldukça zorlu bir yıl geçiriyor. Aradığı istikrarı bir türlü yakalayamayan para birimi, tüm bu olumsuz tabloya rağmen hala işlem hacmi en yüksek kripto para olma özelliğini taşıyor.

An itibariyle 6.680 dolar değerleme ile işlem gören Bitcoin’e dair, Hayes’in iddialarının ne denli gerçekleşeceğini çok değil birkaç ay sonra görebileceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.