Güncel
Bitcoin'in geleceğine kimler karar veriyor?

Bitcoin'in fiyatına Japonlar yön veriyor

En değerli kripto para birimi olan Bitcoin'e en fazla yatırımın Japonlardan geldiği ortaya çıktı.


Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ta küresel stratejist olarak görev yapan Masao Muraki’ye göre, bu yılın ekim ve kasım aylarında yapılan Bitcoin işlemlerin %40’ında Japon yeni kullanıldı.

Varlığı ve geleceği artık uluslararası bir sorun haline gelen Bitcoin'e yönelen Japon yatırımcılar, piyasada söz sahibi olan Çin’deki borsaların kapatılmaları ardından kripto paranın geleceğine yön veren en belirgin pozisyona eriştiler.

Ekim ve kasım aylarında yapılan Bitcoin işlemlerinin %32'si ABD dolarıyla yapılırken %12'si ise Kore wonuyla gerçekleştirildi.

Kripto para birimi olan Bitcoin, tarihi bir zirve yaşayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Ekim ile kasım ayları arasında %127 değer artışı yaşayan Bitcoin fiyatı 17.200 dolar (yaklaşık 67.500 TL) civarında. 2017'nin başında 1.000 dolardan satın alınabilen 1 Bitcoin, yıl içerisinde dolar karşısında değerini %1655 oranında artırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.