1. Telefonunuz vücudunuzun bir parçası gibiyse;

Gece uyumadan önce son yaptığınız ve sabah kalkar kalkmaz ilk yaptığınız şey telefonunuza bakmak mı oluyor? Gün içinde 15 dakikadan fazla telefonuna bakmadan geçirdiğiniz zaman yok mu? Bütün sosyal ağların sıkı bir takipçisi misiniz? Hatta yakın arkadaşlarınızla haberleşmeyi sosyal ağlar üzerinden mi sağlıyorsunuz? Eğer cevaplarınız evetse hakimiyetiniz telefonunuzun eline geçmiş demektir.

2. İnternet sosyal ilişkilerinizde etkin bir rol oynuyorsa;

Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda, aile toplantılarında,iş görüşmelerinde hatta yolda yürürken bile kafasını telefondan kaldırmayan insanlardansanız durum gerçekten vahim.

3. Selfie tutkunuz kendinize hayranlığa dönüşüyorsa;

Her insan kendini beğenir ama her fırsatta kendi en güzel anını yakalama merakı ve beğenilme arzusu ile sürekli fotoğraf çekiyorsanız, kontrolün sizde olduğunu söyleyemezsiniz. İnstagram hesabınızda her 10 fotoğrafın 7 sinde sizseniz silkelenmenin vakti gelmiştir.

4. İnternette geçirdiğiniz vakit gününüzün büyük bir kısmını içeriyorsa;

Telefonunuz arızalandığında, internete giremediğiniz ortamlarda geriliyor ve mutsuz oluyorsanız bağımlı olmanıza ramak kaldı. Dizginleri ele alma vakti geldi. İnternette geçirdiğiniz zamana kota koyup artan vakitlerinize yeni hobiler bulmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.