Güncel

Black Friday ne zaman? Efsane indirimler sizleri bekliyor!

Black Friday indirimleri bu sene ne zaman? İşte efsane indirimlerin yapıldığı Black Friday günü hakkında her şey!


Alışveriş tutkunları bu sene de Black Friday indirimlerini büyük bir merakla bekliyor. Hemen her sene mağazalar ve online alışveriş sitelerinin tamamında Black Friday haftasına özel efsane indirim fırsatları ortaya çıkıyor. Tüketiciler bu indirim fırsatlarından yararlanacağı günü merakla beklerken, kimileri indirimlerin göstermelik olmasından şikayet ediyor. Bu görüşü savunanlara göre mağazalar ilk önce fiyatları arttırıyor, daha sonradan indirim yaparak satışlarını arttırmanın planlarını yapıyor. Yine de çoğu kişi Black Friday ne zaman sorusunun cevabını merak ediyor.

Black Friday ne zaman? Efsane indirimler sizleri bekliyor!

Ancak her şeye rağmen genel görüş, Black Friday ile beraber güzel indirimlerin ortaya çıktığı yönünde. Peki ama Black Friday nedir? Bilmeyenler için bu günün önemini kısaca açıklayalım. Black Friday, ABD'de şükran gününden sonra gelen ilk Cuma gününü tanımlamak için konulmuş bir isimdir. Türkçe'ye "Kara Cuma" olarak çevirebileceğimiz bu gün, ayrıca noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilmektedir. Türkiye'nin çoğu online alışveriş sitesi ve mağazalarında ise bu gün için "Efsane Cuma" veya "Kara Cuma" ifadesi kullanılmaktadır.

Black Friday günü her sene olduğu gibi bu sene de güzel indirimlere sahne olacak gibi duruyor. Koronavirüs pandemisi sebebi ile mağazalar satışlarını arttırmak adına bu sene çok daha geniş kapsamlı indirimleri hayata geçirmeyi planlıyor. 27 Kasım 2020 gününe denk gelen indirimlerin hafta boyu sürmesi beklenirken, tüketicilerin yüzünün gülmesi büyük olasılık diyebiliriz. Özellikle teknolojik ürünler için de ciddi indirimlerin yapılmasına neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

Yorumlar
anonim
bu kadar güzel bir sitenin bu kadar müslümanlık karşıtı yaptığı haber beni etkiledi bu sayede nasıl bir site olduğunu gördüm bu hareketi yapan siteler cezasız kalmamalı bence hepiniz göreceksiniz
Cevapla
Akın
bu ülke geri zekalılarla dolu.
Cevapla
Sincan
Adiler, kara cuma deyip muslumanlara hakaret edip alisveriş diye kandi riyorlar
Cevapla
Selim
Black friday degil kaç kere söylücez. Her yıl tepkilere rağmen inatla bu çirkin adı kullaniyosunuz. Cuma günümüze laf söyletmeyiz. Size de yuhh diyorum yaziklar olsun.
Cevapla
kubilay
Azıcık beyin lütfen
SERKAN
BEĞENEREK TAKİP ETTİĞİM BİR SAYFANIN BLACK FRİDAY ADINDA HABER BAŞLIĞI YAPMASI HOŞUMA GİTMEDİ. EFSANE KASIM VB OLABİLİRDİ. MÜSLÜMAN BİR ÜLKEYİZ YAKIŞMIYOR.
Cevapla
Tolga
Kafa yapın 50 yıl geriden geliyor sacmaladın beyinsizlik
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.