Güncel

BlackBerry Cylance'i 1.4 milyar dolara satın aldı!

Blackberry, yapay zeka ve siber güvenlik şirketi Cylance'ı satın aldı. İşte detaylar!

BlackBerry Cylance'i 1.4 milyar dolara satın aldı!

Kanada merkezli Blackberry, yapay zeka ve siber güvenlik şirketi Cylance'ı 1.4 milyar dolara satın aldı.

BlackBerry'nin ilk kez geçen yıl duyurduğu ve "dünyanın en büyük ve güvenilir yapay zeka ve siber güvenlik şirketi" olma hedefiyle satın aldığı Cylance ile ilgili konuşan BlackBerry Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO´su John Chen, söz konusu anlaşmayla şirketin organizasyonlara güvenli bitim noktası oluşturmada daha yetkin olacağını söyledi.

BlackBerry Cylance'i 1.4 milyar dolara satın aldı!

BlackBerry, Cylance'in makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojisinin Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için geliştirmeyi umduğu iletişim platformu BlackBerry Spark'ın oluşumunda da etkili olmasını hedeflerken, Stuart McClure'un BlackBerry Cylance başkanlığını görevini sürdüreceği belirtildi.

Buna ek olarak BlackBerry patent savaşları ile sürekli olarak anılan bir marka. BlackBerry, bazı özelliklerinin çalındığı iddiası ile Snapchat'e patent davası açtığını duyurdu. BlackBerry’nin daha önceki hedefi, yıllar önce mesajlaşma tekniğini çaldığını iddia ettiği Facebook'du.

Akıllardaki asıl soru şirketin Snapchat'dan sonraki hedefinin kim olacağı. Facebook Messenger’a açılan davanın kaybedilmesinden sonra, durmayan şirket, son zamanlarda sosyal medya üzerinde patent trolü olarak anılmaya başlanmış durumda.

BlackBerry, Snapchat’i mesajlaşma arayüzünde bulunan zaman damgasını ve gerçek zamanlı aktivite konum bilgilerinden oluşan haritayı çalmakla suçladı. BlackBerry açtığı davada Snapchat tarafından kullanılan yeni özelliklerin kendisine ait olduğunu dolayısıyla elde edilen gelirin de kendisine ait olduğunu iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.